Tak wyglądają kicksy, które do tej pory pokazano na paryskich wybiegach na sezon SS19!

Najpierw kicksy. Moda później.

Szał Tygodni Mody rozpoczęty. Jedni chodzą po wybiegach prezentując nowe bluzy z kapturem za 1000 dolców, inni chodzą po sufitach widzą to i cierpiąc, że z użyciem karty rodziców będą musieli poczekać conajmniej pół roku by to nabyć. Lecz na wybiegach przewijają się ważniejsze produkty niż ciuchy. Są to buty. Szczególnie teraz, gdy moda stała się wygodna, ilość sportów kicksów jest ogromna. Co prawda kalendarz Tygodni Mody jeszcze się nie zamknął, ale już teraz na wybieg wleciało kilka par uwagi wartych, kilka na maksa przehajpowanych i kilka innych. Nie da się ukryć, że Nike mocno wjechało w temat. Sprawdźmy zatem co działo się w Paryżu.

1. sacai x NikeZaczynam od sacai bo jak na moje to jedna z ciekawszych propozycji. Na wybiegu pojawiły się nietypowe kicksy, które są połączeniami modeli Waffle Daybreak i LDV Fushion oraz Dunk High z Blazer. A że jaram się dekonstrukcją i niepoprawnością to mi to bardzooooo siedzi.

2. UNDERCOVER x Nike
Nie wiem co tu się wydarzyło. Wiem za to, że punktem wyjścia był model Tailwind z 1979 roku, a inspiracją do kolekcji film The Warriors z tego samego roku. Inspiracją się jaram, bo filmem się jaram. Jeśli chodzi o buty to React Element 87, które już niebawem wjadą do sprzedaży zdecydowanie bardziej do mnie przemawiają.

3. Craig Green x NikeNo i mamy Nike React Element 87. Albo to co po nich zostało...

4. OFF-WHITE x Nike
Tak w ramach ciekawostki tylko. Tym razem dwie kolorystyki Air Max 97. Mnie osobiście ta kolaboracja znudziła okrutnie, ale są tacy, którzy na bank będą próbować je sprzedać... znaczy kupić.

5. Sankuanz x PUMA
Nie pamiętam jak się nazywa ten pierwszy model, ale to dzikie retro, którego nie czuję za bardzo. Za to drugi model to kontynuacja myśli RS. Tym razem RS-X, czyli RS-0 na sterydach. Kompozycja kolorystyczna może niekoniecznie jest moją ulubioną, za to bryła jedną z ciekawszych tu.

6. 1017 ALYX 9SM x NikePierwszy pokaz ALYX i przekombinowane S19-NIKE-MMW czyli cholewka z Nike Free przygotowana na wypad w góry i posadzona na podeszwie Vibram. Kolekcja zdecydowanie bardziej mi siedzi niż laczki.

7. Comme des Garcons x Nike

Dziwność to znak rozpoznawczy CdG. Tym razem jest to ich wersja Nike Air Presto Foot Tent. Niepoprawna, nieprzemyślana ale dzięki temu mega ciekawa!

8. Louis Vuitton


Wrzucam bo skoro Virgil się za to zabrał to już streetwear. Ale ogólnie jaram się tak jak i samym LV. "SŁABO".

9. Dior


"KIM JONES"

10. Y-3


Tu zawsze klasa. Y-3 zawsze dostarcza to co najlepsze. Tym razem na wybiegu trochę updateów jak chociażby nowe 4D, nowe Kaiwa, nowe Kasabaru ale i totalnie nowa sylwetka - Raito Racer. Klasycznie faworyt.

A Tobie, które wybiegowe kicksy przypadły do gustu najbardziej?

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza