Pozwól, że opowiem Tobie co wydarzyło się 10.02 w DH Vitkac.

Chyba się udało.
Chciałem napisać o tym wcześniej licząc, że po całym wydarzeniu będę mieć trochę więcej czasu ale... tak nie jest. Może na dobre wyszło, bo po kilku dniach gdy emocje opadły mogę spojrzeć na to inaczej. Ale zacznijmy od początku.
Streetwear Zine to banalna nazwa wiem. Przepraszam. Gdy wraz z Dawidem zdecydowaliśmy, że realizujemy kilka sesji i zamykamy je wszystkie w formie drukowanego zina, chciałem by to wszystko spinało się w jeden spójny projekt - pod każdym względem. Nie wymyślałem żadnej nazwy własnej świadomie. Chciałem go nazwać na tyle dosłownie, by nikomu nie przyszło do głowy interpretować ten materiał inaczej. Poza tym określenie "streetwear" jest obecnie wykorzystywane nadmiernie i chciałem by w połączeniu z modelką stojącą na tle szkolnej tablicy niosło przekaz. Jakiś.Tak więc 10 lutego o godzinie 19:00 w Domu Handlowym VITKAC odbyła się premiera projektu Streetwear Zine. Projekt ten to nic innego jak 6 pełnych sesji zdjęciowych, kilka pojedyńczych zdjęć i trochę tekstu ubrane w jeden spójny koncept. W sesjach wystąpiła m.in. Klaudia Lula (Gaga Models), Paula Bułczyńska (Gaga Models) czy Agnes Samuel (AMQ Models). Zdjęcia zrealizowaliśmy w Gdańsku, Sosnowcu i w Warszawie. To tak w skrócie.

Tego dnia wszyscy, którzy odwiedzili DH Vitkac i wbili na III Piętro, mieli szansę otrzymać swój egzemplarz zina. Przy okazji można było sobie zrobić zdjęcie w fotobudce, do której zaprojektowałem pod wydarzenie specjalny layout. Można było sączyć drinki by Jameson, słuchać muzyczki, którą serwowały Neen i Zuza, oraz podziwiać kilka z moich zdjęć wydrukowanych w większym formacie.


No i customy Y-3 by EMBRO też były.
Bardzo cieszącym było móc obserwować ilość osób, która przybyła na premierę projektu, w który wspólnie z Dawidem oraz całą masą ludzi włożyliśmy sporo pracy. 36 stron zabawy twórczej, wolności, braku reklam i przymusu spełniania oczekiwań kogokolwiek. Fajnie, że mogliśmy wprowadzić do gry coś nowego i spotkało się to z pozytywnym odbiorem. Niesamowitym jest to jakim zaufaniem obdażyli nas ludzie, którzy postanowili zaangażować się w ten projekt. Po co powstał ten zine? Gdyby nas pojebało to powiedziałbym, że po to "żeby coś zmienić". Ale przed tym musiałbym sam sobie zadać pytanie co zmieniać w miejscu, w którym dynamiczny rozwój powoduje, że wszystko zmienia się nieustannie. Zrobiliśmy to przede wszystkim po to, by się dobrze bawić, postawić sobie nowe wyzwania i im sprostać. No i dlatego, że jaramy się formą jaką jest drukowany zin. Czy nam się udało? Opinię pozostawiam wszystkim, którzy posiadają pierwszy numer Streetwear Zine.

Bezpośrednio projekt ten powstał dzięki tym ludziom:


ANNA WASOWSKA, KATARZYNA SAWICKA, KRYSTYNA POLEWSKA, IWONA WIRKUS-ROMANOWSKA, RIAMONE, BARTŁOMIEJ BUCHOLC, MICHAŁ KOWALEWSKI, SYLWIA BŁASZCZYK, JUSTYNA KRYSIAK, TOMASZ LASEK, ŁUKASZ KISIEL, KAMIL NAPORA, NATALIA KISIELEWSKA, PAWEŁ KOWALIK, MATEUSZ WITKOWSKI, PAWEŁ SABARAŃSKI, PATRYCJA GACKA, DAMIAN DENIS, OLIWIA DZIERŻAWSKA, KLAUDIA LULA, SANDRA TORŁOP, PAULINA PITSIKALIS, DOMINIK HOFFMAN, SONYA TRUSZKOWSKA, MARTA ROSZEWSKA, ALEKSANDRA ŁUKASIAK, AGATA KAMIŃSKA, MICHAŁ CHOJNACKI, EWA MICHALIK, ZUZANNA TULEJ, ZOFIA WRÓBEL, PAULINA KOPA, AGNES SAMUEL, PAULA BUŁCZYŃSKA, MICHAŁ ŁOJEWSKI, MICHAŁ RABA, PIOTR GÓRZYŃSKI, MONIKA PRZYCHODZIEŃ, MATEUSZ SZYMAŃSKI, KATARZYNA RUTKOWSKA, OSKAR JAMROZEK, ARTUR PRÓCHNICKI,NATALIA MADEJ, DOMINIKA HERMANPlus oczywiście w credistsach kochane International Girls DJ'S, klub NIEBO, DH Vitkac i marka Jameson.

A odpowiadając na wszystkie pytania - to nie planowaliśmy numeru 2 zaczynając 1, ale bawiliśmy się przy tym tak dobrze, że chyba nie mamy wyjścia. 

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza