Wydziarałem sobie na udzie kolejną lekcję z historii sztuki.

Temat na dziś: KRIKJeśli chodzi o Hip Hop nie ma chyba drugiego takiego elementu jak graffiti, który darzyłbym takim szacunkiem. I choć od początków tej zajawki czasy się mocno zmieniły, przepisy zaostrzyły, a przestrzeń miejska oraz zajezdnie zostały ubezpieczone w sporą dawkę kamer, graffiti się nie zatrzymuje. Mimo, że młodzi dziś częściej mieszają Tindera niż farbę, prawdziwi OG nadal rozwijają swoje umiejętności działając nieustannie. Dlatego też jakiś czas temu postanowiłem zbierać prace artystów, których szanuję za styl i nieśmiertelność. Lecz bardziej niż printy czy płótna interesuje mnie tatuaż. Tak więc jakiś czas temu oddałem prawe udo w ręce Riamone z USH, by tam zostawił swoją pracę:


Nadszedł czas by powiększyć zbiory. Drugą pracę przyjąłem od writera, którego podobnie jak Riama ogromnie szanuję. I tak oto na lewym udzie wylądowała praca od Krika. Jego prace są bardzo charakterystyczne. Działający od lat 90tych writer zostawił po sobie ślad w wielu miastach oraz wsiach (link) w naszym kraju.Z racji, że Krik odnajduje się także dziarając w studio Straight Outta Street na terenie Stoczni Gdańskiej, nadszedł czas byśmy coś z tym faktem zrobili.


O dziarze rozmawialiśmy jeszcze przed ogarnięciem kolaboracji Krika z Intruzem (link). W tym projekcie poza tym, że połączyłem fajnych ludzi w świetny projekt, udzieliłem się w kwestii graficznej/kompozycyjnej kolekcji, a także wraz z Michałem502 stworzyliśmy lookbook pod projekt. Z dziarą mieliśmy już kilka wstępnych podejść, ale czas nie był naszym przyjacielem. Tak więc ustalona koncepcja czekała na odpowiedni moment. Ten nadszedł. Projekt jest niczym innym jak moim podejściem do życia, pracy i pasji ubranym w satyryczną estetykę Krika. Jeśli chodzi o ten motyw to od kiedy pojawił się w mojej głowie, wiedziałem że musi zostać wykonany przez Krika, by oddać wizję w 100%.


Jeżeli tatuaż sam w sobie nie wyjaśnia Tobie wszystkiego, pozwól że opowiem Ci o nim w ogromnym skórcie: TYLKO PASJA.

Jeżeli nie wiedziałeś, że Krik dziara, a chciałbyś być na bieżąco jego Instagram jest idealnym źródłem wiedzy:

Jeżeli chcesz obejrzeć same prace szukaj ich po tagu:

A jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej sprawdź koniecznie wywiad, który jakiś czas temu poczyniłem z Krikiem:

Tylko pasja.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza