Zdjęć kilka i słów kilka o imprezie EQT w Pradze.

EQT, EQT i EQT jeszcze.

Szalony czas to jest ostatnio. Nie zdążyłem dobrze ogarnąć się po sobotniej imprezie EQT w Street Supply (link) i pożegnać z Patrycją, a już chwilę później musiałem wsiadać w samolot, by udać się w kierunku Pragi. Mógłbym narzekać, gdybym rzeczywiście miał na co. Ciężko jest żalić się nad swoim losem, gdy jedna z największych marek sportowych na świecie wysyła Ciebie jako swojego reprezentanta gdzieś tam za granicę. 

Zanim opowiem o samej imprezie, muszę zrobić pewien wstęp. To że w Berlinie jest Fashion Week niczym odkrywczym i zaskakującym nie jest. Sztokholm też rozwija się od jakiegoś czasu. Ale to, że Praga i Kijów także są częścią globalnego kalendarza i mają u siebie Tygodnie Mody z prawdziwego zdarzenia? Nie krytykuję. Zastanawiam się co się dzieje u nas, że po wielkich zapowiedziach temat ucichł. Brak potencjału? Hmmm... nie sądzę. Dlaczego o tym piszę? A no bo wydarzenie Adidas EQT - Behind the scenes jest właśnie częścią Tygodnia Mody w Pradze. 

Ciężko porównywać ten event, z tym co działo się w Street Supply. Zupełnie inaczej do tematu podeszli Czesi. To co rzucało się najbardziej w oczy to branding EQT. Był on widoczny na barze, w menu drinki nazwane były modelami EQT. Pudełko od pizzy także miało opis w stylu obecnej kampanii EQT. Obrandowane poduszki na sofach, neonowa lampa czy automaty do gry - wszystko EQT.
Poza kolaboracyjnymi modelami EQT i ostatnim dropem, na miejscu w gablotach widniały archiwalne modele EQT z 1991 roku dostarczone z archiwum adidasa. Bardzo mocny element!


No i EQT Talks. Pierwszym gościem rozmów o EQT był Kovkou - fotograf i buyer w Footshop. Wszystkie kolaboracyjne buty, które zostały zaprezentowane na evencie pochodziły z jego prywatnej kolekcji. Drugą osobą była Zuzka - dziewczyna pracująca w adidasie w Czechach. No i ja. EQT Talks dzieliło się na dwie części - pierwszą były pytania prowadzącego. W drugiej części publika mogła zadawać pytania. O czym mówiłem? 

M.in. o tym jakim ruchem dla adidasa było wypuszczenie linii EQT w 1991 roku. O powrocie EQT w listopadzie 2015 roku w postaci packu EQT #/3F15 - który moim zdaniem był mocną zapowiedzią nowej wizji EQT. Mówiłem także o modelu 93/17 jako najbardziej aktualnym według mnie modelu z tej linii. Nie zabrakło także wróżenia z fusów i życzeniowego opowiadania o tym jak widzę przyszłość EQT. No i się przedstawiłem też, opowiedziałem o swoich projektach, o tym jak wygląda nasze podwórko i dlaczego w moich butach jest paracord. To tak w skrócie. Ogólnie planowałem nagrywać live z tego, byście też mogli uczestniczyć. Jednak zauważyliśmy, że ekipa adidasa z Czech go nagrywa. Nikt z nas nie założył, że nie zapiszą transmisji na 24h. Także tego. 

Wiecie co najbardziej lubię w takich przemówieniach? Ten moment po, kiedy ludzie którzy nie mieli odwagi zapytać o coś publicznie podbijają, by pogadać. Tak jest najczęściej. 

Dzięki adidas (Polska) za zaufanie (ponownie) i wysłanie mnie tam. Dzięki adidas (Czechy) za miłe przyjęcie i świetny czas.

Zdjęcia: Michał502

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza