Mój ostatni custom to hołd dla Stone Island Shadow Project

Szybka akcja, ale jakże udana.

adidas NMD to świetna baza do customów. I choć czuję, że wymyśliłem sobie ich już za wiele i przydałoby się zmienić bazę, po chwili wymyślam kolejny projekt, pod który idealnie nadają się właśnie... NMD. Ponownie padło na wydanie City Sock. Zanim opowiem więcej chciałbym podziękować sklepowi Worldbox za świetną parę kicksów. 

Projekt przygotowałem z myślą pokazania podczas eventu SneakersLife czegoś czego jeszcze nie prezentował wcześniej. Z racji, że od jakiegoś dłuższego czasu mocno jarają mnie sprane dzianiny, za inspirację posłużył produkt z linii Shadow Project włoskiej marki Stone Island


Stone Island Shadow Projeckt 60709 TWIN ZIP CREW NECK


Bluza pochodzi z kolekcji wiosna 2017. Głównym aspektem wszystkich tego typu produktów jest odpowiednia technika barwienia dzianiny i spierania koloru. Nie jest to łatwe, a marka Stone Island opracowała swoje własne systemy, doprowadzając proces ten do perfekcji. Bluzę 60709 widziałem na żywo w londynśkim sklepie marki, lecz cena 234 Euro spowodowała, że na podziwianiu się skończyło.
Buty malowałem na szaro, następnie za pomocą chemii ściągalem kolor. Dodatkowo na buta nałożyłem delikatne żółte i czarne przebarwienia, które także pojawiają się na bluzie. Przez środek buta przechodzą metalowe zamki. Ostatnim elementem jest charakterystyczna naszywka marki. Ona zamocowana jest na dwóch przyszytych do cholewki guzikach. Także tak samo jak na produktach Stone Island można ją po prostu ściągnąć. 


Mimo, że sam informacji na temat projektu nie publikowałem, jakoś tak wyszło że w tamtym tygodniu Highsnobiety udostępniło mój custom u siebie na Instagramie.
Dla mnie to mega powód do tego, by czuć satysfakcję. Szczególnie gdy ciekawy czy ktoś z moich znajomych kliknął w lubię to, otworzyłem całą listę polubień. 
Scrollowanie jej okazało się zbędne. Na samej górze tej listy jest Errolson Hugh - człowiek, który stoi za projektem Acronym. Jest on także odpowiedzialny za obecną linię ACG w NikeLab i co najważniejsze... linię Shadow Project w Stone Island. Co więcej, w pierwszym drukowanym wydaniu Newonce Paper gość ten widnieje na okładce. A gdy przewertujesz kilka stron znajdziesz też wywiad z nim. Ja od tego wywiadu zacząłem czytanie magazynu i Tobie też to polecam zrobić.

To mi wystarcza. Więc jeśli Tobie też się podoba, to nawet miło.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza