U=CITY to najnowsza kolekcja mojego autorstwa!

Stworzone by zulu kuki.Nadszedł właściwy moment, by podzielić się z Wami moim najnowszym projektem. Po kolekcji z Backyard Cartel (link) i spontanicznej akcji z 1991 international (link) oraz całej masie customów butowych, nadszedł czas na kolejną propozycję ciuchową. Szukając nowych rozwiązań zarówno w projektaniu jak i rodzaju współpracy, postanowiłem połączyć siły z jednym z największych sklepów (jak nie największym) w naszym kraju, czyli UrbanCity
Efektem tejże współpracy jest moja najnowsza kolekcja zatytułowana U=CITY. Nazwa kolekcji jak i ona sama to zwrot w kierunku ludzi jako kreatywnej, ale i nieodłącznej części życia miejskiego. Tym razem jednak uciekłem od motywów militarnych i kamuflażu. Motywem przewodnim są grafiki zbudowane na hasłach i ich nieregualrne umiejscowienie w połączeniu z geometrycznymi elementami. Nieregularne kompozycje i przełamanie symetrii jest dla mnie metaforą dla energii twórczej miasta oraz ludzi jako indywidualistów i członków jednej grupy zarazem. 
Dlatego U=CITY
TY = MIASTO.


W skład kolekcji wchodzą trzy koszulki: 2tones, koszulka z grafiką przechodzącą przez środek oraz pocket-tee z wkomponowaną grafiką w brakujący element kieszeni. Poza koszulkami w zestawie znajdują się także dwie bluzy: crewneck z dużą grafiką zamkniętą w kwadracie na plecach, oraz hoodie z nieregularnym umieszczeniem printu w dolnej części bluzy. 


Ostatnim elementem kolekcji są spodnie. Tak samo jak w kolekcji Backyard Cartel, tutaj w ofercie także pojawiły się Zulu Pants. Z tym że w kolorze czarnym. Dodatkową zmianą jest wprowadzenie kieszeni cargo, która została zaprojektowana tak, by można było ją odczepić od spodni. 


Dodatkowo na potrzeby kolekcji oraz zdjęć, pomalowałem buty adidas NMD. Jak mógłbym zrobić swoją kolekcję bez "swoich" butów?

Elementem spajającym całą kolekcję jest także lookbook. Ten powstał w Sztokholmie, gdzie wyruszyłem wraz z Michałem502 oraz Damianem a.k.a. dou.bled. Metro w Sztokholmie to nietypowa galeria sztuki, w której to każda ze stacji została pomalowana przez innych artystów. Walory artystyczne zostały wkomponowane w codzienne życie miasta. 

Zdjęcia do lookbooka wykonał 502. Damian Denis stworzył film i możesz zobaczyć go tu: Cała kolekcja jest do nabycia ekskluzywnie w sklepie UrbanCity.
Sklep: 
Kolekcja na UrbanCity (klik)

.zulu kuki0 komentarze:

Publikowanie komentarza