Czy te trampki to jeszcze Converse, czy już Nike Chuck Taylor?

Wszystko wskazuje na to, że coraz mniej Converse.
To że marka Converse została kupiona przez Nike tajemnicą nie jest. Poza tym gigant z Oregonu wcale tego nie ukrywa. Pierwszą prezentacją siły było wprowadzenie wkładki Lunarlon w Chuck Taylor II. Po kilku innych mniejszych i większych zabiegach, dziś otrzymujemy najbardziej kultowe trampki świata w Nike'owej odsłonie. 
27 kwietnia premierę miały Converse Chuck Taylor All Star Flyknit. Poza wkładką Lunarlon, która rzeczywiście robi robotę poprawiając wygodę tych klasycznych butów, Chucki otrzymały cholewkę wykonaną z Flyknitu.
Zapewne buty dzięki temu są jeszcze lżejsze i bardziej przewiewne. Ale... czy to nie zabija w jakimś stopniu klasycznego ducha Converse? Sam jestem fanem innowacji i takich smaczków. Zimowa wersja Chuck Taylor uratowała moje nogi (link). Flyknitowe rozwiązanie wydaje się być idealnym na nadchodzące lato. Ale jakoś kuje mnie w oczy to jak bardzo Nike nie ukrywa, że Converse należy do nich. 
I co na to fani klasycznych Chucków? Za zwykłe Chucki płaci się niecałe 3 stówki. Za wkładkę Lunarlon już jakieś 350. Te Flyknitowe pewnie będą w Polsce kosztować ok 450-500zł. Czy jest to dobra cena za trampki? Szczerze obawiam się, że może nie być tak łatwo przeskoczyć ten próg. Aczkolwiek ludzie potrafią wydać za zwykłe trampki z serduszkiem tyle samo. Sam już nie wiem. Z ciekawości sam zapewne kupię, albo przynajmniej przymierzę by przekonać się czym są Ni... Converse Chuck Taylor All Star Flyknit. Byle by gwiazdy nigdy nie zmieniono na swoosh.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza