Y-3 i ich buty przystosowane do spacerów po Marsie.

Bo kto inny mógłby to zrobić?

Wyścig pomiędzy Virgin Galactic, a spaceX trwa w najlepsze. Ostatnim updatem kosmicznego wyścigu jest informacja ze strony spaceX o dwóch turystycznych podróżach wokół księżyca w 2018 roku. Ciekawe czy Virgin Galactic będzie utrzymać swój plan turystycznych wypraw jeszcze w tym roku. Niezależnie jednak od wyników wyścigu, największym wygranym jest tu koncept japońskiego projektanta Yohji Yamamoto i marki adidas. Y-3 zaprojektowało specjalną kolekcję dedykowaną podróżom w kosmos dla Virgin Galactic:

http://www.zulukuki.com/2016/01/z-y-3-w-kosmosie-tez-mozesz-wygladac.html


Teraz projektant Clement Fernandes postawił sobie za cel rozwiązanie problemów w przypadku obówia przystosowanego dla turystów do chodzenia Marsie. Tak oto powstał koncept butów Y-3 x spaceX dla kosmicznych świrów.


Cholewka buta to mieszanka włókien nylonowych i karbonu. Pod wpływem temperatury ciała nanorurki karbonu wpływają na nylon, który kurczy się, dostosowując cholewkę buta do kształtu stopy. Podeszwa to pianka EVA zapewniająca amortyzację na piaszczystym podłożu Marsa.

Model nazwano 38%_2101 morphknit 0.1 odnosząc się tym samym do grawitacji na Marsie, która wynosi dokładnie 38% grawitacji Ziemii. Mimo, że to dopiero koncept, czuję że długo czekać nie będzie trzeba by pierwsi spacerowicze po czerwonej planecie, pisali recenzje. 


.zulu kuki
0 komentarze:

Publikowanie komentarza