Szukając alternatyw - Timberland Flyroam - recenzja

Timbelrnad może być czymś innym niż 6 Inch.


Gdy ktoś mówi o marce Timberland i tym samym nawiązuje do butów, w głowie pojawia się tylko jeden obraz - 6 Inch. Nieśmiertelny klasyk Timberlanda to jednak nie wszystko co oferuje marka. Szczerze powiedziawszy poza 6 Inch ciężko było mi wyobrazić siebie w czymś innym. Timby to przeważnie buty dla ludzi poważniejszych ode mnie, albo po prostu takich którzy poważniej ode mnie chcą wyglądać. Ja szukam ciekawych rozwiązań, a przede wszystkim wygody butów sportowych. Dlatego też zostałem poproszony o przetestowanie najnowszego dziecka marki, model Flyroam.


Zacznijmy jednak od podstaw. Model Flyroam nie jest butem sportowym. Jest butem miejskim i w takiej kategorii przede wszystkich trzeba go traktować. Z takim nastawieniem zabrałem się za dokładne badanie buta. Pierwsze odczucie po wyciągnięciu buta z pudełka, zaskakuje bardzo na plus. But jest bardzo lekki. Cholewka wykonana jest z lekkich materiałów syntetycznych oraz skóry. Jak przystało na produkty Timberlanda, wszystko jest świetnie wykonane i precyzyjnie wykończone.
Lecz to co się dzieje z cholewką nie jest niczym nowym w świecie Timberlanda. Podeszwa to zupełnie inna bajka. Główną rolę gra tutaj system AEROCORE. W połączeniu z pianką EVA w formie wkładki wewnętrznej i gumą dają naprawdę ciekawe rezultaty. Co ciekawe guma wykorzystana w podeszwie zewnętrznej jest w 34% wykonana z recyklingu. Specyficzne kształty na midsole nawiązują delikatnie do sportowego klimatu, lecz nie jest to but sportowy.
Dużo można dyskutować na temat buta, obracając go w dłoniach i obserwując. Lecz nic nie daje lepszych wniosków niż porządne przetestowanie buta w terenie. Timberland promuje Flyroam jako but miejski dla ludzi aktywnych. Sprawdziłem więc aktywnie czy to tylko pokazówka marketingowa, czy jednak but rzeczywiście nadaje się do takich rzeczy.


Nadaje. Szczerze powiedziawszy to but oferuje nawet więcej, niż wstępnie od niego oczekiwałem. Jest bardzo lekki i wygodny.

Dla kogo but ten jest? Ciężko kategoryzować. Z pewnością spodoba się tym, którzy chcieliby chodzić na co dzień wygodnie, lecz niekoniecznie sportowo.

Cena tego buta to:  599,99 zł
Dostaniesz go m.in. tu: http://e-timberland.pl/filtr/flyroam/

.zulu kuki0 komentarze:

Publikowanie komentarza