Oto dwa nowe customy przygotowane pod wiosenną kolekcję Backyard Cartel!

Tak to robimy my!

Lubię takie akcje jak ta. Będąc w styczniu na targach w Berlinie, dzwoni do mnie ktoś z Backyard Cartel i rzuca hasłem "jadąc do Berlina wpadliśmy na fajny pomysł, musimy się spotkać dziś". Spotkaliśmy. Pomysł mi się podobał. Bo w sumie komu by się nie podobało zaprezentować swojej pracy w jednym z najpiękniejszych miast Europy? Tak powstała koncepcja połączenia premiery kolekcji Backyard Cartel na sezon spring/summer 2017 z wystawą customów, które zaprezentowałem pod koniec września w ramach imprezy adidas Originals x Boiler Room (link). Lecz pokazanie poprzednich prac, które stworzyliśmy z Kubą Feldzensztajnem to dla mnie bardziej dodatek. Ważniejsze było stworzyć nowe projekty, których punktem wyjścia jest prezentowana kolekcja. O samym wydarzeniu w praskim Queens może napiszę więcej, gdy dostanę zdjęcia z eventu. Sam ich nie robiłem. Czas ten spędzałem obserwując jak streetwearowe dzieciaki Pragi, przyglądają się projektom. Klasycznie. Do tego zapychałem się przystawkami i piłem piwko. 


Wróćmy do samych customów. Powstały dwa. By zachować spójność między poprzednimi pracami, a nowymi bazą także były kultowe już adidas NMD. Pierwszy z nich inspirowany jest jeansowymi rzeczami z pierwszego dropu marki. Z buta zniknęły gumowe paski i zapiętek, a w ich miejsce wszyste zostały jeansowe elementy, z tego samego jeansu z którego stworzono produkty. Tutaj wielkie podziękowania dla mojej Patrycji za pomoc przy wykonaniu tego projektu!


Drugi projekt inspirowany jest motywem, który w ofercie BYC pojawił się w opcji quickstrike pod koniec poprzedniego roku (link). Sprana dziania powraca i ten powrót mnie cieszy bardzo. Stąd też drugi projekt to militarna oliwka potraktowana różnymi środkami po to, by przybliżyć efekt sprania. Projekt zupełnie inny niż pierwszy. Zupełnie inny niż poprzednie. Skłamałbym, mówiąc że nie czuję pewnej satysfakcji. 

Zajaweczka!

.zulu kuki0 komentarze:

Publikowanie komentarza