Zaprojektowałem swoją kurtkę dla Alpha Industries!

A nawet dwie!


Takim oto sposobem wjeżdżam w rok 2017. Po moich customach adidas NMD City Sock x Alpha Industries (link), okazało się że ta druga marka także sympatyzuje w moich pomysłach. Poza tym, że opublikowali efekty naszej pracy w swoich kanałach social media, pojawił się pomysł by zrobić w temacie customów coś wspólnie. Zmieniając płótno z butów na nylonową kurtkę, zabrałem się więc do pracy.


Pierwszą ważną decyzją było wybranie odpowiedniego koloru bazy. Nie chciałem Sage Green ze względu na to, że jest to najbardziej eksploatowana kolorystyka. Postawiłem na kolor mi bliższy, czyli czarny. Mając odpowiednią bazę mogłem zaczać zabawę i szukanie inspiracji, które najpewniej przedstawią to czym się interesuję. Długo nie trzeba było się zastanawiać. Główną inspiracją tego projektu jest estetyka młodocianych gangów Nowego Jorku z lat 70tych, ale także i pionierów kultury Hip Hop. Dlatego więc logo marki Alpha Industries ubrałem w oldschoolowy klimat rodem z ulicznych bitw bboy's czy hiphopowych imprez z DJ'ami pokroju Grandmaster Flasha za deckami. W tym właśnie stylu została ozdobiona koszulka Flasha w kultowym filmie Wild Style z 1983 roku.Logo "Flying A" w oldschoolowym wydaniu zostało wyhaftowane i naszyte na plecach. W tym miejscu ogromny props dla Filipa i firmy Splinterhaft za kawał dobrej roboty! Ich dziełem jest także 8 liter, których sumą jest nazwa ZULU KUKI. Flying A oraz dwa łuki wycięte z rzepa, zostały naszyte na plecy kurtki MA-1. Litery zostały podszyte rzepem, dzięki czemu można je przyczepiać i odczepiać od kurtki. Przód kurtki to detale, aczkolwiek nie mniej ważne niż to co dzieje się na plecach. Zarówno suwak zamka błyskawicznego kurtki jak i kieszonki na ramieniu zostały urozmaicone o paracord. Jak mogłoby być inaczej przecież? 

Z kieszonki za to zniknęła jakże charakterystyczna i kultowa taśma "Remove Before Flight", która jest największym znakiem rozpoznawczym Alphy pośród innych bomberek. Nie ma. W jej miejscu wiadomość ode mnie. Kurtki MA-1 nie wymyślił nikt teraz, byśmy mogli wyglądać ładnie na ulicach, a za chwilę zapomnieć, że takie w ogóle były. MA-1 została opracowana w 1963 roku i była przeznaczona dla amerykańskiej armii. Po 7 latach Alpha Industries otworzyła ofertę na sprzedaż swoich produktów poza rządowe kontrakty. Kurtka MA-1 jest ikoną miejskiego stylu i tak jak trend ich nie stworzył, tak samo nie jest w stanie ich zabić. Dlatego "Removed before hype"

Ostatnim detalem jest moja metka wewnątrz kurtki. I tak oto prezentuje się Alpha Industries MA-1 VF 59 Custom by Zulu Kuki
Projekt został zrealizowany w dwóch egzemplarzach. Jeden został u mnie. Drugi trafił do archiwum Alpha Industries. Nie zdziwi nikogo chyba, że się nawet trochę jaram. Jarałem się mocno, gdy mieliśmy przyjemność zrobić polski lookbook dla marki, ale ta opcja to istne szaleństwo!
Zdjęcia: 
Haft - Mixone
Studio - dou.bled
Plener - Michał502
Detale/wieszak - zulu kuki

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza