Szukając alternatyw - ARKK Copenhagen Raven - recenzja

Sknadynawski vibe.
Nie każdy sneakers to Nike czy adidas. Mimo, że najwięksi sportowi giganci nie zatrzymują się, rozwijając coraz to nowsze technologie, na rynku sneakersowym znalazło się też miejsce, dla firm których sportowe kształty nie są wynikiem historii w jakiejkolwiek sportowej dziedzinie, a bardziej szczegółową obserwacją życia miejskiego. Jedną z takich firm jest duński ARKK Copenhagen, który życie miejskie ubiera w nowoczesność skandynawskiego designu. Odstawiając na bok, Trinomic, Boost i Flyknitowe cholewki, zbadałem co do zaoferowania ma najpopularniejszy model butów, prosto ze stolicy Danii.
Pierwsze co się rzuca w oczy, szukając czegoś w asortymencie ARKK, to to że ani trochę nie próbuje on być marką sportową. Wybór nietypowych kolorów, połączenia materiałów i branding sprawiają, że marka emanuje nowoczesnością. Model Raven, który najbardziej wpadł mi w oko to dla odmiany nie czarny but. Kolor cholewki podany przez producenta to ciemny szary, lecz w rzeczywistości jest to dosyć niebieska szarość. Część cholewki wykonana jest z melanżowego neoprenu. Druga natomiast to mesh. Przejście jakości po skosie nadaje niesamowitej dynamiki bryle buta. Ciekawym rozwiązaniem jest mocowanie sznurowadeł. Mimo, że but w swojej konstrukcji to slip-on, dla wzbogacenia efektu wizualnego wprowadzono sznurowadła, których mocowanie opiera się o małe loopy, osadzone przy podeszwie. Detal, który w ogromnym stopniu wpływa na wygląd buta.Branding na bucie to typowa skandywaska szkoła. Jest on zrobiony tak, by nie rzucać się w oczy, a jednynie wzbogacać estetycznie bryłę. Nazwę marki znajdziemy na języku. Co ciekawe jest to zrobione w kolorze cholewki. Jednye kontrastowe rozwiązania to nazwa modelu na taśmie na zapiętku oraz napis ARKK na końcówkach sznurowadeł. 
Osadzenie cholewki na czarnej podeszwie to strzał w dziesiątkę. Choć wydaje mi się, że projektanci ARKK doskonale to wiedzą. Po designie buta można mieć wrażenie, że osobom je projektującym, bliżej do architektów niż projektantów butów sportowych. Wszystko jest przemyślane i doskonale wyważone. 

ARKK Copenhagen od niedawna są dostępne w Polsce. Możesz kupić je w Chmielna 20 Lab (link)

Zdjęcia: ja

.zulu kuki0 komentarze:

Publikowanie komentarza