Koszulka z Snoop Doggiem za 39$ kontra to samo za 924$

Tak mieszają, że ciężko odróżnić ironię od kradzieży.


To było jakiś czas temu. Koszulka z wizerunkiem artysty za 924 dolce, zdziwiony artysta, że tak drogo i takie tam. Co ja będę pisał Tobie o czymś o czym już pisałem:


Teraz inna akcja choć nawiązująca mocno do poprzedniej. W skrócie: Vetements opierdziela koszulki na licencji z wizerunkiem Snoop Dogga za chorą kwotę wysokości 924 dolarów. Kilka miesięcy później ten sam wizerunek pojawia się na koszulce w Urban Outfitters, z tym że za 39$. Znika w chwilę. Czuję, że ten drugi mógł ich nawet sprzedać więcej niż ten pierwszy. W czym problem? A no w tym, że UO oskarżony został o kradzież projektu. No i nie da się ukryć, że INSPIRACJA BIJE PO OCZACH. Rzeczywisty problem pojawia się tam skąd licencja na twarz Snoopa pochodzi. Takie kolosy jak Urban Outfitters za pożyczanie sobie takich wizerunków płaciłyby milionowe kary. Skoro ta sama twarz tego samego Snoop Dogga widnieje na równie czarnej koszulce co ta Vetements, to znak że licencjonodawca nie miał problemu z tym, by w krótkim czasie ponownie zarobić na tym samym. 

Tak więcej po lewej Snoop Dogg z Urban Outfitters za 39$ i Snoop z Vetements za 924$ po prawej. Kto dołączy ze swoim Snoopem w jakiejś spoko cenie?

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza