Do sprzedaży trafi 7 tysięcy par adidasów stworzonych z odpadów morskich.

Jak obiecali tak zrobili!


Trochę czasu minęło od kiedy pierwszy raz wspomniane zostało na temat współpracy adidasa z organizacją Parley. Sam o tym ja trochę tu:

http://www.zulukuki.com/2016/06/zobacz-jak-adidas-robi-buty-z-odpadow.html

Dziś wiemy więcej. Na przykład to, że pierwsze produkty wykonane z odpadów morskich trafią do masowej produkcji. Cholewka adidas UltraBoost Uncaged powstała w 95% z Parley Ocean Plastic, a 5% recyklowanego plastiku i innych odpadów morskich zostało dodane do pozostałych elementów buta. Lecz buty to nie wszystko. Poza butami wyprodukowane zostały koszulki dwóch potężnych klubów piłkarskich : Real Madryt oraz Bayern Monachium. Koszulki powstały w 100% z recyklingu, a nadruki wykonano farbami wodnymi. 


To już nie etap budowania świadomości akcjami społecznymi, a konkretne działania. Jak zapowiedział adidas, w 2017 roku zostanie wyprodukowane milion par butów powstałych z recyklingu. To kolejny krok na ambitnej drodze marki, by normalny plastik całkowicie zastąpić tym uzyskiwanym z odpadów.Co do dostępności UltraBoost Uncaged, 7000 par trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Zajaweczka. Koszulki pojawią się w sprzedaży 4 oraz 24 listopada.

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza