Artysta który zrobił grafiki dla marki 1991international, teraz wykonał zlecenie dla Metalliki.

Dobry zestaw: Rihanna, 1991international i Metallica.
Dane mi już było pisać o gościu, który znany jest jako Lord of the Logos. Prace Christophe Szpajdela niemal w tym samym czasie pojawiły się na występie Rihanny w trakcie MTV VMA i na ciuchach polskiej marki 1991international. To było coś:

http://www.zulukuki.com/2016/08/najnowsze-grafiki-1991international-i.html

Mam kilka z tych rzeczy, m.in. bluzę czy kurtkę Alpha Industries z jedną z takich grafik.


Temat się rozkręca. Albo może nie temat sam w sobie, a Christophe jako artysta. Jednym z ostatnich zleceń jakie przyjął i zrealizował, było to zadane przez Metallice. Dobrze czytasz. Metallica przy wydaniu najnowszego krążka Hardwired...To Self-Destruct, zleciła artyście wykonanie grafiki do utworu ManUNkind. Z racji, że czasu było mało Szpajdel wykonał szkice w trakcie swojej podróży na lotnisko Heathrow, a kontynuował rysowanie w samolocie do Tokio.

Inspiracją do stworzenia grafik był kontrowersyjny norweski band Mayhem. Artysta stworzył 4 wersje dla logotypu Metalliki i 3 dla nazwy utworu. Ostatecznie padło na to co widzimy jako oficjalny obraz do utworu na kanale YouTube bandu.
Co mogę napisać? Wykonanie tej pracy jest ogromnym osiągnięciem w karierze artysty. Tymbardziej fajnie, że polski brand odzieżowy docenił talent artysty przed Metalliką. Jest dobrze.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza