Tak wyglądała moja wystawa customów adidas NMD.

Piękny event był to.30 września zapadnie mi w pamięci na długo. Podobnie jak 8 czerwca, kiedy to zaprezentowałem moje wersje buta adidas NMD w formie trzech grafik komputerowych. 


Ale to było. I tak naprawdę ten niewymuszony czyn doprowadził nas do dnia 30 września, gdzie w ramach imprezy adidas Originals x Boiler Room, powstała galeria customów buta NMD, według moich projektów. 
Początkowo mieliśmy urzeczywistnić te trzy projekty właśnie, lecz jakiś leak mówiący o współpracy adidasa z BAPE pokrzyżował nam plany. Bo po co robić custom buta, który zaraz się pojawi? Nawet jeżeli mój projekt pojawił się przed jakimkolwiek wyciekiem sensu nie ma to najmniejszego. Chodziło o to by ubrać buta w nowe możliwości i estetykę tych, którzy po pierwsze taką mają. Po drugie mam do nich szacunek za to co wnoszą do gry. Tak więc zaczęło się projektowanie i szukanie rozwiązań, które poza grafiką komputerową mają rację bytu w świecie realnym. Pomalować buta to za mało. Zacząłem rozmyślać, które wersje NMD da się pociąć, na których coś wgrzać. W kilku wypadkach dochodziło do odpruwania tylej taśmy na rzecz wszycia nowej, specjalnie tkanej na cele tego projektu. 

Wstępem do projektu był lookbook mojej kolekcji z Backyard Cartel:
http://www.zulukuki.com/2016/09/nasz-custom-butow-adidas-nmd-chyba-sie.html

Następnie konkretniejsze info i jeden z najbardziej wymagajacych projektów: Alpha Industries:
http://www.zulukuki.com/2016/09/a-gdybym-ci-powiedzia-ze-zaprojektowaem.html

I 30 września gdzie finalnie pokazaliśmy projekty ubrane w estetykę takich marek jak:
- Gosha Rubchinskiy
- Alpha Industries
- MISBHV
- 1991international
- Backyard Cartel x zulu kuki
- Backyard Cartel
- INTRUZ
- Femi Pleasure

Wszystko przygotowane w formie projektów na długo długo przed wystawą.


Buty zostały pomalowane przez Kubę Feldzensztajna. Niektóre uległy lekkim zmianom. Na wystawie natomiast zostały zaprezentowane w gablotach, w których tłem były zdjęcia Michała502 wykonane na terenie miasta Warszawa. Wszystko razem tworzyło spójny klimat. Poniżej kilka zdjęć z układania kompozycji butów w gablotach na dzień przed wydarzeniem (także autorstwa 502).A tak prezentuje się każdy z butów (poza BYC x ZK)


I już sama wystawa w PKiN. Sala wyłożona matą wygłuszającą, wielki neon NMD, kilka najnowszych modeli plus dwie ściany z moimi projektami. 

21:00 - impreza czas start.


Najważniejszy aspekt - ludzie. Ta niesamowita moc towarzysząca odwiedzinom galerii. Część tylko wskoczyła i wyskoczyła udając się na koncerty. Inny przyjechali specjalnie z poza Warszawy by być tam ze mną i ja to bardzo szanuję. Jaram się każdym momentem, gdy ktoś przekroczył próg galerii i zawiesił się na kilka minut na projektach. Nie wspomnę już o tych, z którymi przegadaliśmy naprawdę sporo. Dziękuję Wam za obecność! To było dla mnie bardzo ważne. Szkoda, że nie udało się jednak porozmawiać z wszystkimi, aczkolwiek z tego co się dowiedziałem nie każdy poznał mnie bez włosów i brody. HE HE.

Poniżej kilka zdjęć z wystawy autorstwa Filipa Blanka i creditsy, których zabraknąć nie może.


Chciałbym podziękować tym ludziom trochę:
- adidas Polska & Tailor Made PR, a w szczególności Paula Szymczyk
- Kuba Fendzensztajn
- Michał Chojnacki
- Justyna Gogolok
- Ekipa Backyard Cartel
- Ekipa Intruz
- Michał Rejent i Łukasz Ziętek
- polidruk.com
- Patrycja Gacka 
- Damian Denis
- Mateusz Kucharski
i wszystkim tym, którzy wspierali projekt mój na różnych jego etapach. Jesteście zajebiści!

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza