#5 adidas NMD R1 x 1991international Custom

REMEMBER THE FUTURE.
Chciałbym byście wiedzieli jak najwięcej na temat projektów, które 30 września zaprezentowałem w ramach imprezy adidas Originals x Boiler Room (link). Piąty model NMD jest tak naprawdę jednym z pierwszych, gdyż to od niego zacząłem moją zabawę w projektowanie własnych wizji tego buta. Tak, mowa tu o 1991international. Bazą do powstania tego projektu był model R1 Primeknit, który zadebiutował jako drugi chwilę po OG. Nazywa się go "Oreo".
W odróżnieniu do innych marek, w przypadku 1991 nie inspirowałem się konkretnym produktem, a ogólnie estetyką marki. Chciałem w projekcie buta umiejścić to co według mnie jest ważne i to co według mnie jest 1991.
But z czarno-białego stał się czarno-szary. Oczywiście pomalował go Kuba. Klocki przybrały pomarańczowy kolor, by zaakcentować występowanie tego koloru w asortymencie marki. Występował zanim wiele innych marek zaczęło zamawiać pomarańczową dzianinę na potrzeby swoich wizji. Oryginalna taśma z tyłu buta została wypruta, a w jej miejscu pojawiła się nowa, robiona na zamówienie z wymownym hasłem "Remember the Future", którym to 1991 miało zwyczaj się posługiwać. Ostatnim ważnym elementem są sznurowadła. Nie mogło zabraknąć elementów 3M w projekcie 1991international dlatego to właśnie sznurowadła z właściwościami odblaskowymi zawitały w projekcie tym. I tak to właśnie wygląda. Możesz być pewny, że jeszcze zawitam tu z projektem tym w opcji ciekawych zdjęć w odpowiednim klimacie.

Pay No Mind.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza