Converse Chuck Taylor II - udoskonalony klasyk - recenzja.

Nad klasykami klasyk.
Nie wiem czy pod względem sylwetki jest na świecie jakiś but bardziej charakterystyczny od Chuck Taylor. Najzwyklejszy na świecie trampek w opcji niskiej, bądź wyższej z tą jakże niezastąpioną tarczą na bocznej części cholewki. W swoim życiu przetyrałem kilka par. Rok temu marka zaprezentowała światu klasyk ten w odświeżonej wersji. Nie ingerując w ponadczasowy wygląd, wprowadzono kilka zmian, które sprawiły że trampek nagle stał się bardzo wygodnym butem. Niedawno ofertę "dwójek" wzbogacono o serię Counter Climate Shield Canvas. Czas wziąć pod lupę but ten i przyjrzeć mu się dokładniej.
Najważniejszym aspektem serii Counter Climate Shield Canvas jest fakt, że butom tym niestraszna jest niekorzystna pogoda oraz deszcze. Chuck Taylor All Star II zostały stworzone z mocniejszego płótna. W serii tej canvas posiada właściwości wodoszczelne. By miały one racje bytu, a nie były jedynie "gadżetem", cholewke pozbawiono oczek wentylujących. Tylna część cholewki obszyta jest szeroką taśmą z odblaskowym patternem. Odblaskowe właściwości posiadają także sznurowadła. 
Lecz to o czym napisałem wcześniej wpływa bardziej na dostosowanie się buta do różnych warunków pogodowych, a nie wygodę. Tą natomiast w odróżnieniu do pierwszej odsłony Chucków zapewnia m.in. grubszy język. W wersji Shield Canvas jest on połączony z cholewką, by się nie przesuwać oraz po to, by zapobiec dostawaniu się wody w trakcie deszczu. Wyściółka buta została wykonana z bardzo miękkich materiałów.


Podeszwa zewnętrzna nie uległa zmianie. Nadal mamy do czynienia z gumą i jest to bardzo dobry brak zmiany. Jednak by twardość jej nie wpływała na dyskomfort chodzenia, zastosowano wkładnę z systemem Lunarlon od Nike. Sportowa, grubsza wkładka powoduje, że chodzenie w tym bucie jest naprawdę przyjemne.


Od niedawna dopiero zacząłem testować drugą odsłonę Chucków i muszę przyznać, że jest to bardzo przemyślane rozwiązanie. Szczególnie dla osób, którym średnio na co dzień pasuje but sporotowy typu biegówka, a mimo wszystko chcieliby czuć jego wygodę. 

Buty możecie zakupić w kilku miejscach w Polsce, m.in. tu (link).

A no i najważniejsze: Converse Chuck Taylor All Star to taki but, który za długo czysty być nie może. Po prostu nie może.

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza