Najnowsze grafiki 1991international i Rihanny zaprojektował ten sam artysta.

HYPEBEAST o tym nie napisze.
Żaden polski portal też o tym nie napisze, bo naturalnie raczej o tym nie wie. Lecz nie w tym rzecz. W ostatnią niedzielę sklep Stolica Warsaw, oferujący marki PLNY, PLNY LALA i Dziedzic Pruski, zorganizował mocną wyprzedaż. Naprawdę mocną. Zainteresowany samym zjawiskiem i zdjęciami publikowanymi na Fejsie, postanowiłem udać się tam i na własne oczy zobaczyć ogromne kolejki, które chcą nabyć coś w super cenie. Takie też były. Popijając lemoniadę w ogródku jednego z lokali, mieszczącego się przy ul. Chmielna 24, obserwowałem jak pełni entuzjazmu ludzie wychodzą z plastikowymi torbami wypchanymi po brzegi. Nie tylko Supreme ma swoje kolejki po towar. 


Czas błogo płynął, muzyczka przygrywała, a ilość lemoniady zajmowała coraz mniejszą powierzchnię naczynia. Swoim towarzystwem uraczył mnie Pan Kruger, który dla niewtajemniczonych jest mocno odpowiedzialny za obrazek, opisany powyżej. Dawno nie mieliśmy możliwości pogadać, więc to niedzielne popołudnie wydawało się idealną okazją do rozmów takowych. Pośród tematów wielu nie mogło zabraknąć tego skupiającego się na 1991international. Sympatyzuję w tej marce bardzo, dlatego "informacja z pierwszej ręki" jest dla takiego sympatyka właśnie czymś cholernie istotnym. Dowiedziałem się o tym i tamtym. Wśród tego i tamtego, Michał zwany dalej Panem Krugerem, opowiedział mi o współpracy z Christophe Szpajdelem, belgijskim artystą, który popularność swą zdobył tworząc logotypy dla zespołów rockowych i deathmetalowych z całego świata. Na swoim koncie ma ponad 7000 wykonanych projektów. Dla 1991international także stworzył kilka propozycji, które w tym sezonie mają pojawić się jako IMAGINARY DEATHMETAL TOUR MERCHDużo czasu poświęciliśmy na rozmowie o twórczości Christophe i samym projekcie. A było to niedzielne popołudnie przypomnę. 

Tego samego dnia tyle, że o kilka godzin później (28 sierpnia, wieczór, Nowy Jork, USA), podczas wręczenia nagrów MTV Video Music Awards 2016, w trakcie występu Rihanny za jej plecami ujrzeliśmy to:

Niedługo po występnie Christophe Szpajdel potwierdził domysły wielu ludzi, którzy rozpoznali jego styl. Artysta ujawnił także kilka innych projektów, zrobionych dla piosenkarki.

I jak sama estetyka deathmetalowa to zdecydowanie nie me gusta (podobnie jak i sama muzyka), tak po tym obrazku z VMA jest to dla mnie niepojęte, że w tym samym czasie Szpajdel dostał zlecenie od Rihanny oraz polskiego 1991, gdzie to drugie całkowicie nieświadome pierwszego, miało po prostu swoją wizję. Jak widać bardzo mocną tu i teraz. 1991 INT'L IMAGINARY DEATHMETAL TOUR MERCH pojawi się w sprzedaży niebawem i ja czekam na to.

.zulu kuki0 komentarze:

Publikowanie komentarza