4 polskie marki odzieżowe, które reprezentują świeżość.

FRESH! FRESH! FRESH!
Nie łatwo o świeżość. Wspominałem o tym dni kilka temu (link). Łatwo natomiast o t-shirt z logotypem naniesionym sitodrukiem. Najlepiej na klatce piersiowej. Łatwo o joggery. Szczególnie czarne. Trudniej natomiast o jakiś pomysł, który wprowadziłby w Twój codzienny outfit jakąś odmianę. Szczególnie wśród produktów dedykowanych kolesiom. Cienka granica jest  między dobrym smakiem, a przegięciem. Zarówno grubość granic tych nie jest wielka między produktami Kanye Westa, a imitacją inwencji własnej, której efektem są produkty mylnie podobne do produktów Kanye Westa. Nie da się ukryć, ma ten chujek wpływ ogromny na to co się produkuje i nosi. Ale są też takie brandy, które robią swoje i robią to świeżo. W Polsce także. Oto 4 marki, które w naszym kraju zasługują na szczególną uwagę.

Backyard Cartel

Nie boją się cięć i nie chodzi tu raczej o przycinanie na jakości. Co sezon dostarczają ciekawe rozwiązania, wprowadzając mocne patterny i połączenia jakości. Łączenie dzianin z tkaninami, solidowych kolorów z patternami i inne. Większość rzeczy mocno bazuje na monochromatycznych kolorach, ale jest też miejsce na oliwkę i kamuflaże. Więcej o wizji marki możesz dowiedzieć się w tym wywiadzie:
http://www.zulukuki.com/2015/01/backstage-polskiego-streetwearu.html

1991intrnational

W przypadku 1991 jest trochę inaczej. Mimo, że większość produktów bazuje na charakterystycznym logotypie marki, sposób w jaki jest to wykonane robi wrażenie. O samej marce napisałem sporo tu:
http://www.zulukuki.com/2015/09/19911991199119911991international.html
Co do samego produktu, to jest on maksymalnie przemyślany. W zależności od rodzaju produktu, sposób nakładania logotypu jest inny. A technik tu nie mało. Bluzy mimo klasycznego wyglądu posiada fajne rozwiązanie w postaci ściągaczy wszytych na bokach bluz. Wszystko maksymalnie dopracowane. 

Prisma


To najmłodsza z propozycji na rynku. Mimo to pomysł i fajna estetyka sprawiają, że mają do zaoferowania znacznie więcej niż marki, które są tu znacznie dłużej. Nie ma tu bijących po oczach dużych nadruków. Są za to ciekawe rozwiązania jak np. spodnie Strap Pants czy hafty na koszulkach w tym samym kolorze co dzianina. Jest spokojnie, czysto, ale nie nudno. Jest dobrze.
INTRUZ


Ten gracz jest na rynku nie od dziś. 10 lat już będzie. Z tej okazji właśnie marka postawiła na mocne odświeżenie zarówno logotypu jak i kolekcji. Więcej o rebrandingu znajdziesz tu:
To co jest najfajniejsze w nowych produktach to to, że mimo dużej zmiany w projektach, charakter marki pozostał. A projekty są tak dopicowane, że klasyczna koszulka może Cię zaskoczyć swoimi rozwiązaniami i smaczkami. Chciałbym, by na tej liście było tak z 10 marek. No aleeeee.... może i taki dzień nadejdzie.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza