Snoop Dogg komentuje koszulkę Vetements, zdziwiony że sam na niej występuje.

Jak ja lubię zaczytać coś w internecie.
I tak też zrobiłem powiem Wam. Są strony, na które wchodzę regularnie i te na które wejdę jak mam przypadkiem za dużo czasu i zabłądzę gdzieś w internecie. O tych pierwszych pisałem Wam tu:

http://www.zulukuki.com/2016/04/5-polskich-stron-w-klimacie-ktore-warto.html

A tych drugich nie wspominam z nazwy, gdyż możliwe że chciałyby pozostać anonimowe. Tak czy inaczej byłem na takiej jednej i treść jednego z wpisów odnosiła się do wywiadu Snoop Dogga, który poczynił Hypebeast. O tym mowa, byś nie musiał sobie wywiadu wyobrażać:

http://hypebeast.com/2016/5/snoop-dogg-adidas-skateboarding-away-days-interview

Tematyką jest między innymi t-shirt z ostatniej kolekcji marki Vetements, na którym to widnieje wizerunek Snoop Dogga. I tu pojawia się ciekawa kwestia.Prosta sprawa, że 924 dolce to chora akcja. Sam projektant Vetements, Demna Gvasalia w jednym z wywiadów powiedział, że nie kupiłby koszulki DHL ze swojej kolekcji, bo nie ma takiej jazdy na modę, woli wydać na wyjazd na wakacje. Lecz nie w tym rzecz. Istotniejszą kwestią jest to, że Vetements nie mogło od tak sobie wykorzystać wizerunku Snoop Dogga, bez posiadania licencji. Więc jaki z tego wniosek? Opcje są trzy.


Pierwsza z nich jest taka, że kłamie w wypowiedzi swej. W sumie udawanie zaskoczonego ładnie tu pasuje. Druga opcja jest taka, że mózg ma już tak przejarany, że po prostu nie pamięta z kim i jaką umowę podpisał. Trzeci wariant jest taki natomiast, że ktoś kto włada wizerunkiem Snoop Dogga, tak bardzo ma nad nim władze, że nawet nie musi konsultować z nim kwestii udostępniania licencji. Ja bym stawiał na ten ostatni wariant.


W ostatnich zdaniach wywiadu Snoop wyznaje, że ma nadzieje, że dostanie coś za to. Już dostał. Wątpię by licencja na jego wizerunek była rozdawa jak gazeta Metro za free. Więc o co zatem chodzi ci, ty Snoop Doggu jeden?

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza