Nie tylko Levi's i MISBHV sięgają po Warszawę.

Lecz to pewne, że miasto stołeczne Warszawa stało się modnym elementem zdobiącym odzież młodzieżową.
Kilka dni temu na polskim i-D pojawił się artykuł traktujący o popularności Warszawy jako hasła zdobiącego modną odzież (link). Artykuł odnosi się do ciuchów z kolekcji jesień/zima 2015 marki MISBHV oraz koszulek Warsaw, które można nabyć w sklepach marki Levi's.  Lecz nie tylko te dwie marki w ładny sposób posługują się nazwą Stolicy. Śmię nawet twierdzić, że ktoś inny zrobił to wcześniej i szczerze powiedziawszy z prawdziwym pierdolnięciem. Chodzi oczywiście o PLNY Lala i ich jakże popularny wzór Warszawska Lala. Nie wiem kiedy to się zaczęło. 2013? Może nawet wcześniej. Ale się to rozniosło po Polsce mocno! Nie ważne czy ktoś mieszkał w Warszawie, czy od urodzenia nie wyjechał poza Sieradz. Warszawska Lala była wszędzie.

Ale to nie wszystko. Od jakiegoś czasu można też natrafić na ogromną ilość ludzi, noszących bluzy i koszulki z minimalistycznym nadrukiem Warsaw na klatce piersiowej oraz znacznie większym na plecach z wypisanymi dzielnicami Warszawy. Inspiracją graficzną dla tego projektu jest naturalnie Yeezy Tour, które z kolei czerpie z logotypu Metalici. Tak czy inaczej dużo tego na ulicach. Nie tylko  w Warszawie. Taką odzieżą handluje sobie marka A Private View. Ciuchy możemy dostać w klasycznych czarnych i białych barwach, a także w jakże modnym obecnie beżu czy różu.

Poza inspiracją Yeezy Tour, możemy znaleźć także Warszawę w stylistyce logotypu Trashera. Nie wiem czy jaram się takimi zabiegami ale ciekawe to całkiem.


Artykuł ten nie jest nacechowany emocjonalnie ani pozytywnie, ani negatywnie. Pewnie projektów takich, których motywem przewodnim była Warszawa znalazłoby się więcej, ale tak musiałem dodać te, które moim zdaniem dobrze uzupełniają temat przez i-D szturchnięty. 

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza