10 zawodów, które po DHL mogą zainspirować modę.

Machina ruszyła.
Artykuł oryginalnie napisałem dla exxist.pl 

Jakiś czas temu na moim blogu poruszyłem kwestię fenomenu koszulek firmy kurierskiej DHL, które to pojawiły się w kolekcji marki Vetements (link). Tak to te za ponad tysiąc złotych. Jedna z ostatnich wrzutek instagramowych Kim Kardashian udowadnia jednak, że Vetements nie tylko pokazał światu, że wyglądanie jak kurier jest modne, ale też to że mało wyszukany zawód to świetna baza dla modowych ekscesów.12446345_492437927633887_1378280247_n
Pan West przedstawił nam odblaskową odzież BHP w bardzo modnym wydaniu. Idąc tym tropem postanowiłem zrobić małą i mało poważną symulację przyszłości, prezentując pracowniczy ubiór, który może niebawem stać się inspiracją dla świata mody i jego ekskluzywnych wybiegów.

.zulu kuki

film_blog_main

1. Angielski listonosz
Pójdźmy na początek tropem dostarczania paczek. Kto jak nie Pat mógłby inspirować swoim outfitem nową falę twórców mody? Elegancki niebieski strój, idealnie wykończony złotymi elementami. Do tego biała koszula, białe bokserki w maliny i płócienna torba ze skórzanym paskiem. No i ten kot. Pewnie to dzięki niemu Karl Lagerfeld nabył swojego.


TN Hopkins 13.04.12_PD2019977_l

2. Kierowca PKS 
Na samo hasło „kierowca PKS” detale składają się w wyobraźni w jedną spójną całość. Koszula z krótkim rękawem, krawat lub bez, no i ta mistyczna skórzana kamizelka. Lepiej już teraz zapytaj się o dilera, bo coś czuję że dzięki Vetements, niebawem w każdym sklepie ze skórzanymi kamizelkami pocałujesz klamkę, a artyfakt ten będzie latał po forumkach za piekielne sumy.


399097fb-4d49-408e-9f86-c611c3f1cd9b

3. Straż miejska 
Lubić ich nie trzeba, wiadomo. Nie mniej jednak te żółte elementy, tarcze i stylowa żółto-czarna krata mogą okazać się hitem. Nie można też zapomnieć o sportowych dodatkach w limonkowym kolorze. Vetements SS17 to pewniak i sztos. Tylko nie zdziw się, jeśli za złe przejście po wybiegu ktoś wyłapie mandat.


maxresdefault-2

4. Chirurg 
Wśród tych wszystkich skomplikowanych cięć i dziwnych połączeń kolorów jest też miejsce na totalny minimalizm. Jednokolorowy outfit to z jednej strony prostota, z drugiej natomiast niezwykła elegancja. Strój chirurga w swoich mało popularnych kolorach idealnie się tu sprawdzi. Moda przecież poszukuje i wyciąga na piedestał to co mało popularne. W połączeniu z maseczką na twarzy pozwoli na dopisanie jakiejś fajnej ideologii zahaczającej o Azję. Wszystko precyzyjnie rozkminione.


zabka_sprzedawca

5.Sprzedawca Żabki
To chyba oczywiste, że bez sklepu spożywczego Żabka nasze życie nie byłoby takie jakie jest. Skoro żółto-czerwona koszulka DHL robi taką robotę, to w połączeniu z intensywną zielenią… aż boję się pomyśleć. Nie zdziw się jak za jakiś czas w Żabce będzie trzeba czekać nie tylko po hot-dogi.


53

6. Człowiek rozdający gazetę Metro
Gdyby nie oni, to byś nie wiedział. Nie mógłbyś też przeczytać horoskopu na dziś. To mocne połączenie czerwieni i bieli naprawdę robi robotę. Nie zdziwiłbym się gdybyś niebawem na wybiegach zobaczył kolekcję Vetements x Metro x Supreme. Ten ostatni wyprodukowałby wózki z gazetami, bo w gadżetach nie ma mu równych.butcher-04

7. Rzeźnik
Paski nigdy nie wypadły z trendów. Szczególnie teraz gdy ilość lokali z burgerami dobija do ilości sklepów monopolowych i kościołów, rzeźnicy mają ręce pełne roboty. Ten czerwono-biały fartuch to symbol prawdziwego rzemiosła. Vetements nie odpuści.


cliparti1_shepherd_02

8. Pasterz
Kije baseballowe od dawna są passe. Ale kij, z którym pasterze pomykają po pastwiskach to zupełnie nieodkryte przez świat mody akcesorium. W połączeniu z wełnianymi swetrami, flanelowymi koszulami i słomianymi kapeluszami, tworzą kompletną kolekcję.


FORT WORTH, TX - MARCH 20: Greg Biffle, driver of the #16 3M Ford Fusion, runs from Moro, a Fort Worth Police Department K-9 during an exhibition at Texas Motor Speedway on March 20, 2013 in Fort Worth, Texas. (Photo by Tom Pennington/Getty Images for Texas Motor Speedway)

9. Treser psów policyjnych
A gdyby tak zamiast kilku warstw koszulek, bluz i kurtek założyć jedną ale konkretną? W klimacie street goth nic nie sprawdzi się lepiej niż strój ochronny do tresury psów. Bikery wymiękają przy tym.


kim_1bds5n2-1bds5n5

10. Kardashianin
Nie da się ukryć, że ta grupa społeczna pracuje najciężej. Jeśli chodzi o dress code to najbardziej charakterystycznym elementem, który może podbić wybiegi jest telefon w dłoni. Pozostałych elementów nie znaleziono.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza