Damn! Jak świeżo! – recenzja Asics GEL-Lyte III Spectra Green

Takie modele nazywa się butem idealnym.


Mimo, że 25lecie modelu GEL-Lyte III już za nami, prawdziwa impreza zaczyna się teraz. Brak fajerwerków nie robi. To już kolejny raz gdy japońska marka wypuszcza projekt regularny, który zjada wiele unikalnych, kolaboracyjnych połączeń. Trójki w odsłonie Spectra Green są właśnie takim projektem. Gdy pierwszy raz zdjęcia wjechały w sieć, szczęka mi opadła. To połączenie kolorów… dobra, bez emocjonalnych uniesień. Gdybym wcześniej dostał bordowy kolor i miał go połączyć z bielą oraz miętą, nie wiem czy doszło by do jakiejś reakcji chemicznej. Projektanci bawiąc się tymi kolorami w odpowiednich proporcjach, stworzyli coś doskonałego. I to jeszcze na mojej ulubionej bryle wśród wszystkich Asicsów.


Cholewka buta wykonana została z nubuku oraz materiałów syntetycznych. Toebox oraz boczne panele w kolorze miętowym, wykonane zostały z perforowanego materiału, zapewniając stopie wentylację. Natomiast bordowe elementy zostały wykonane z gładkiego nubuku. Charakterystyczny dla „Trójek” przecięty język wykonany został z tworzyw sztucznych.
Midsole nadaje mocnego kontrastu kolorom cholewki. Wykonany został w bieli oraz szarości. Dolna podeszwa dla zachowania odpowiednich proporcji kolorystycznych, została dopasowana do bordowego koloru cholewki.Branding modelu zachowano w klasycznych dla niego miejscach. W większości wypadków postawiono na kontrastowe kolory. Branding na miętowym zapiętku wykonany jesy w bordowym kolorze. Na bordowych elementach natomiast jest biały. Jedynie na midsole pozostał w szarym kolorze, nie bijąc tak mocno po oczach.Bardzo fajnym zabiegiem, zastosowanym w Spectra Green jest użycie okrągłych, dwukolorowych sznurowadeł. W żadnym modelu nie siedzi to tak dobrze jak właśnie w GEL-Lyte III. I chyba nie przestanę tego powtarzać. Ten but jest po prostu niesamowity. Dawno żadna „żywa” kolorystyka nie zrobiła na mnie tak wielkiego wrażenia jak Spectra Green. Dlatego musiałem je mieć. Jeśli sam jeszcze żadnych III nie posiadasz to dokonując zakupu wiedz, że rozmiarowo wypadają dokładnie tak jak Twój typowy numer. Nic w dół, nic w góre.

A no i miło mi to napisać, że but ten dostępny jest w Polsce. Nie trzeba kombinować. Możesz je nabyć w:
www.white-store.pl

.zulu kuki
0 komentarze:

Publikowanie komentarza