Ale że Banksy jest Polakiem? Ma 44 lata i mieszka w Katowicach?

Dobre!

Znowu? Znowu ludziom udało się ustalić jakimś cudem prawdziwą tożsamość Banksy'ego? Zajebiście! Podobno tym razem Washington Post opublikował artykuł o tożsamości mistycznego artysty. Co chwilę ktoś próbuje i ma na to dowody. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie... no właśnie. Zawsze takie spekulacje mnie śmieszą, ale to osobny temat. Artykuł w polskiej "prasie" opublikował dziennikbulwarowy.pl. Czy ktoś przepisując stamtąd dane zainteresował się charakterem strony? Ja pierwszy raz o niej słyszę, ale to może ja jestem ignorantem. Więc staram się powstrzymać swoje sceptyczne podejście i chłonąć informacje ze źródła. A tam czytam:


Do tej pory wszyscy uważali, że Banksy musi pochodzić z Wielkiej Brytanii ze względu na to, że jego prace pojawiały się najczęściej w Londynie. I być może jest to prawda, jednak rolę Banksiego miał przejąć jego uczeń, właśnie z Polski.
Reporterzy Washington Post potwierdzają to o czym spekulowano od dawna - Banksy jest projektantem prac, które podziwia świat, ale nie zawsze wykonuje je samodzielnie. Ma pracować z grupą zaufanych ludzi mieszkających na stałe w sercu Anglii. Dzięki temu wielokrotnie unikał zdemaskowania.
Śledczy przeprowadzili wielomiesięcznie dochodzenie, przestudiowali dziesiątki umów z galeriami handlowymi, rozmawiali z setkami osób w Londynie oraz Los Angeles, a także dotarli do wykradzionej przez hakerów historii przelewów Stephena Lazarides'a - fotografa, który poza stroną Banksiego prowadzi również galerię z pracami artysty i sklep internetowy.

Stop. 
Tutaj pojawia się screen tweeta z Washington Post na dowód autentyczności wiadomości.Więc szukam sobie tweeta na Twitterze Washington Post. Nic. Wbijam więc na stronę, wklepuję hasło "banksy", a tam ostatni artykuł z 11 grudnia. Spoko. Więc cały polski internet pierdoli głupoty na podstawie wyssanego z fleta faktu i niesie wieść o tym, że Banksy mieszka w Katowicach.

Co ciekawe źródło poza Washington Post, artykuł powołuje się także na Twitter Radio ZETZ tym, że takie nie istnieje. Co prawda Radio ZET na swój profil odnośnie newsów, ale nazwa konta to @RadioZET_NEWS

Chyba tyle w temacie. Zabawne jest to, że ten fenomenalny news bez weryfikacji czy to wkręta czy nie, rozlał się to po kilku miejscach. I tak mamy artykuł na dziennikzachodni.pl, polskitimes.pl, katowice.naszemiasto.pl i tyle.

To musi nieść wiele radości. Tak wymyślić sobie coś i obserwować jak ludzie łykają jak pelikany. A po komentarzach tu i tam widać, że tak jest. Smacznego.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza