Plecak z butelek do noszenia butelek - Coca-Cola x Herschel Supply

Spokojnie, puszki i słoiki też możesz nosić.
Ciężko żyć na tym świecie i nie wiedzieć czym jest Coca-Cola. Nie obchodzi mnie, że wolisz Pepsi. Interesując się ciekawymi markami streetwearowymi, ciężko nie natknąć się na kanadyjską markę Herschel Supply. Możesz plecaków nie nosić, ale modelu Little America ciężko nie znać. No i marki te dwie zrobiły wspólny projekt. Nie wiem czy plecaki i torby z nadrukowanym logotypem napoju gazowanego mnie jarają. Chyba nie. Ale to nie kwestie estetyczne są powodem tego wpisu.
Chodzi o butelki. Nie te, które możesz kupić i włożyć do plecaka, a te które kiedyś kupiłeś, opróżniłeś i wyrzuciłeś. Zrobiłeś dobrze. Część z nich w procesie recyklingu została przetworzona na kolekcję plecaków i toreb. I dlatego ten projekt jest warty uwagi. Chodzi o mądre podejście i wykorzystywanie surowców wtórnych, w których Coca-Cola oferuje swój produkt. 

Około 10 butelek po Coca-Coli zostało przetworzonych do stworzenia materiału na plecak Lawson. Mniej więcej tyle samo na torbę Sparwood. Do stworzenia kosmetyczki Chapter użyto około czterech butelek. Cała kolekcja stworzona została w dwóch kolorach – czerwieni Coca-Coli oraz czarnym.

 
 
 

Nie wiem czy kolekcja ma klimat, czy nie. Sam długo bym się zastanawiał nad zakupem. Ale sposób w jaki obie marki podeszły do tematu zasługuje na szacunek. Albo chociaż uwagę.

Plecaki do dorwania na:


0 komentarze:

Publikowanie komentarza