100% skarpety i tuba - recenzja adidas Tubular Doom Primeknit

adidas Originals wjechał w 2016 niczym monster truck.Czekam na niego od momentu, gdy w sieci pojawiły się zdjęcia z paryskiego pokazu Tubularów na sezon SS 2016. Co prawda, w momencie kiedy to piszę but ten nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, ale lada chwila będzie. Możliwe, że w momencie gdy to czytasz już dawno można go nabyć. Tak czy inaczej miałem możliwość sprawdzenia tego buta trochę wcześniej i w sumie dzięki Ci adidas za to. Wporzo jesteś. But także. 


Tubulary albo się lubi albo nie. Znam takich, którzy je uwielbiają i takich, którzy nimi gardzą. Ja bardzo długo zwlekałem ze swoją pierwszą parą, aż w końcu skusiłem się na te:


Lecz jak przez większość 2015 roku, Tubular to głównie zabawa jakościami cholewki, tak dopiero pod koniec roku dostaliśmy nowe odsłony buta w postaci modelu X, a następnie Defiant. To właśnie one zaprezentowały buta na tubie w zupełnie nowej odsłonie podeszwy. Mimo ciekawych projektów, nic nie może równać się z najbardziej odważnym z nich, czyli Tubular Doom


Doom to najbardziej hardcore'owy midsole jaki do tej pory dostaliśmy z rodziny Tubularów. Nawet Qasa tak ekstrawagancka nie jest. Jak Defiantowa podeszwa inspirowana jest oponą samochodową, tak Doom w swojej masywności przypomina podeszwę ciężarówki, lub jakiegoś monster trucka. Drugim najbardziej charakterystycznym elementem buta jest skarpeta przyszyta do cholewki. Elastyczny element materiału, o wysokości ok 7-8 cm idealnie oplata kostkę sprawiając, że but jest jeszcze bardziej dopasowany do naszej stopy. W dodatku cholewka tego modelu wykonana jest z Primeknitu, więc to tak jakby przyszyć ściągacz do skarpety. Cały idealnie leży na stopie, dopasowując się do niej. 


Kolejnym charakterystycznym elementem, są dwie gumowe taśmy, które kojarzyć się mogą z kultowym modelem Y-3 Qasa. Dodają one jeszcze więcej dynamiki. adidas kolejny raz wykorzystuje elementy innego modelu, który odniósł już sukces. Sprawdzone patenty odnajdują się idealnie w nowym wcieleniu.


Na froncie buta znajduje się wąska tasiemka z gumowym, trójwymiarowym nadrukowanym brandingiem. Element ten pojawia się we wszystkich odsłonach Tubularów, poza modelem 93.

Minimalistyczny branding pojawia się ponadto wewnątrz tuby oraz na tylnej nakładce.


Ostatnia kwestia to Primeknit. Poza tym, że w ostatnim czasie przekonał z pewnością do siebie mnóstwo osób, prezentując się w postaci takich modeli jak Pure Boost, Ultra Boost, Yeezy, NMD i kilku innych, ten ma w sobie coś jeszcze, na co warto zwrócić uwagę. Część nici, z których została wykonana cholewka posiada właściwości odblaskowe, dzięki czemu... tak but ten to reflective opcja. But ten pojawi się w kilku opcjach kolorystycznych, a ta którą widzicie na zdjęciach wjedzie do sklepów jeszcze w styczniu.

Zdjęcia: Michal502

.zulu kuki0 komentarze:

Publikowanie komentarza