Nie tylko Nike sprawi, że buty będą same się wiązać - Puma Autodisc

No bo ile można czekać na swoją parę Air Magów?

Gdy Nike pompowało energię w marketingową machinę związaną z datą "Powrotu do przyszłości", konkurencja mogła z zazdrością obserwować jak cały świat zapomina o wszystkim dookoła, czekając aż filmowe buty rzeczywiście same się zawiążą.  To było coś.

Lecz poza sentymentem wydarzenie to dało wielu do zrozumienia, że to czas najwyższy by na dobrę ożenić technologie ze światem sportu i mody. Adidas zabrał się za projekt Futurecraft, by udowodnić że nie tylko Nike robi krok w przyszłość. Jak się okazuje Puma też tego czasu nie przespała.


Marka, która opatentowała wiązanie butów za pomocą skręcanego dysku, wprowadziła projekt na kolejny level. Autodisc to but, który po włożeniu na nogę i kliknięciu w dysk, dopasowuje się do Twojej nogi. 


Cholewka buta wykonana jest z elastycznego meshu. Podeszwa natomiast pochodzi z modelu Ignite. I jak Nike Air Mag to futurystyczny wymysł i obiekt kultu, tak nie wiem czy chodzenie w tak wysokim i masywnym bucie, jest komfortowe na dłuższą metę. Autodisc to forma biegówki, co ma zapewnić wygodę w trakcie codziennego użytkowania. Prawdziwy krok w przyszłość.

But na zdjęciach to nadal prototyp. W sprzedaży ma się pojawić w 2016 roku.

.zulu kuki
0 komentarze:

Publikowanie komentarza