Wydrukuj sobie kondycję z nowym projektem adidasa - Futurecraft 3D


I to nie są już żarty.

Badania, eksperymenty i ogólny rozwój technologii udziela nam się w każdej dziedzinie życia. Nowe rozwiązania dają nowe możliwości. O technologiach pisałem już trochę dla Was tu link i tu link. Przyszedł czas by poruszyć kolejny temat. W sumie to przybiegł, w butach adidas.
Druk 3D. Co Ci to mówi? Poza tym, że możesz sobie wydrukować przedmiot, w przestrzennej formie, mówi także o wielkich zmianach. Zmianach w całej branży. Bo mimo, że obecnie drukowana odzież to głównie artystyczne formy, które raczej nie nadają się do noszenia na co dzień, to to już się dzieje. Jak to w ogóle brzmi „ej weź i wydrukuj mi jakąś koszulkę, bo nie mam co założyć na dziś”. Wraz z rozwojem technologii drukowania 3D z pewnością zmniejszy się czas produkcji, problemy z dostępnością oraz hmm… całkowita niezależność. To póki co przyszłość. Mimo, że to określenie coraz szybciej robi transfer w teraźniejszość, jeszcze nie posiadamy wszyscy drukarek 3D i nie drukujemy sobie w gościnnym, spodni na niedzielny obiad. Jeszcze.
Dziś odłóżmy ciuchy na bok i przejdźmy się w przyszłość, w butach, które adidas… tak… wydrukował. I finalnie wygląda tak.


Futurecraft to nowa seria innowacyjnych projektów adidasa. Futurecraft 3D to nie tylko bryła w kształcie buta, w którą można włożyć nogę. Projekt ten ma na celu wnieść obuwie sportowe na kolejny level. Bryła wykonana z elastycznego i przewiewnego karbonu, stworzona jest tak, by w pełni dopasowywać się do nogi sportowca. Do nogi każdego sportowca. Jak to możliwe?Proces personalizacji buta zaczynać się będzie od biegu na bieżni, dzięki której pobrane zostaną odpowiednie parametry biegacza. Uzupełnione zostanie to o trójwymiarowy skan stopy, a następnie dzięki wszystkim tym danym, wydrukowane, dokładnie pod konkretną nogę.
Lecz adidas nie pracuje przy tym sam. Mimo, że branża sportowa to doskonale znane im podwórko, drukowanie 3D w tak zaawansowanej opcji to nadal umiejętność nielicznych. Futurecraft 3D to połączenie sił z najlepszą firmą w Europie, zajmującą się drukowaniem trójwymiarowym – Materialise.


Jak zapowiada niemiecki gigant, Futurecraft 3D to pierwszy projekt tego typu i w najbliższym czasie powinniśmy się doczekać kolejnych nowatorskich rozwiązań. Odpal wideo, które znajduje się poniżej, bo przekazuje ono znacznie więcej, niż moje wypociny tu.

.zulu kuki 


0 komentarze:

Publikowanie komentarza