Backstage polskiego streetwearu: Phenotype

Interesując się streetwearem nie sposób nie natknąć się na polskie marki, które robią to dobrze. Co prawda tych rzeczywiście wyraźnych, widocznych i świeżych jest niewiele. Natomiast każda z nich prężnie się rozwija, wyznaczając własne szlaki. Wśród nich marka Phenotype. Polski rynek i serca odbiorców podbiła swoją wersją spodni jogger pants. Lecz "Pheno" to nie tylko joggery, a cała gama produktów podanych w najlepszej jakości. Zapraszam Was do sprawdzenia zdjęć  z najnowszego lookbooka na jesień/zimę 2015 oraz szybkiego wywiadu z Pawłem, twórcą marki.


ZK: Skąd pomysł na markę? 

Paweł:  Pomysł na markę zrodził się dawno temu w czasach kiedy jeździłem na deskorolce. Marzeniem każdego skejta była marka odzieżowa, ja miałem ułatwiony sprawę, ponieważ odkąd pamiętam mama prowadziła szwalnie. W końcu uświadomiłem sobie że to też moja droga. Właściwie wynikło to naturalnie, bez większych planów czy przemyśleń na ten temat. Dziś prowadzimy tą firmę razem i oboje jesteśmy zadowoleni jakich rozmiarów i kształtów nabrała nasza wspólna zajawka do ubrań.

ZK: Dlaczego „Phenotype”? 

Paweł: W sumie pytanie klasyk, trafia się przy wielu wywiadach. Staram się zawsze odpowiedzieć nieco inaczej. Chciałem ubrać ludzi - metaforycznie, nie w ubrania, a w słowo które okreslaloby grupę ludzi, którzy je noszą. Fenotyp z perspektywy czasu był odpowiednim słowem aby określić tę grupę, w końcu wszyscy nasi klienci są nosicielami fenotypu, co nie?ZK: Phenotype jest chyba najpopularniejszą polską marką oferującą jogger pantsy. Długo trwał proces, by dotrzeć do obecnego poziomu rozpoznawalności marki w naszym kraju? 

Paweł: Phenotype jest na rynku już ponad dwa lata, wydaje mi się że nie ma ram czasowych które wpływają na popularność, każdy ma swoją drogę. Być może produkty sprawiają, że dość szybko zdobyliśmy popularność na rodzimym podwórku. Świadczy o tym pokazna grupa klientów którzy do nas wracają, jak i wielu naśladowców i nie mówię tu broń boże o joggerach, to jest również adaptacja na polski rynek z zachodu.

ZK: W przypadku Twojej marki da się określić różnicę w trendach pomiędzy np. północą, a południem naszego kraju? Da się np. zauważyć, że jakiś produkt zdecydowanie częściej wysyłany jest do miast na północy, a jakiś na południu, czy raczej nie odczuwalne? 

Paweł: Nie chcialbym być posądzony o lokalny patriotyzm, a nie lubię też szufladkowania dlatego dyplomatyczne i zgodnie z prawdą: w każdym dużym mieście czy małej miejscowości są osoby, które potrafią się ubrać dobrze, to właśnie im dostarczamy ubrania  :)ZK: Najlepszy model butów to…? 

Paweł: Lubię Asics GL3 i GL5

ZK: Top 3 marki światowe to…?

Paweł: Jeśli chodzi o streetwear lubię ogladac lookbooki Hershel Supply czy Us Versus Them. Ale jest dużo więcej marek, nie sposób zestawić trzy.

Ubrania marki Phenotype możecie zakupić na stronie:
www.phenotype.pl

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza