5 kurtek widocznych bardziej niż inne - sezon na Reflective otwarty!


Skłamałbym twierdząc, że odblaski wymyślono w tym sezonie, no ale...
... to zdecydowanie mocny czas tego wynalazku. Szczególnie w temacie streetwearowym. Szczególnie w temacie kurtek. Co prawda nie są to pierwsze takie rozwiązania. Wcześniej Nike zaprezentowało chociażby model Vapor Flash Jacket, czy też kolaboracja pomiędzy The North Face x Supreme. Sądzę, że ta ostatnia pozycja mogła stać się jednym z powodów, dlaczego temat się tak mocno rozwinął w tym sezonie. Drugim, ale chyba najważniejszym powodem jest praktyczne zastosowanie odblaskowych tkanin typu 3M. Szczególnie wśród rowerzystów i osób biegających, w godzinach w których słońce dawno już zaszło. Więc czemu by nie połączyć aspektów praktycznych z ciekawą estetyką wpasowującą się w miejski klimat? Poniżej znajdziesz kilka projektów "Reflective", które zostały przygotowane na sezon jesień/zima 2015.


x x x


1. ICNY
Zaczynam od Ice Cold New York (ICNY), ponieważ ta marka całkowicie skupiła się na temacie reflective. W swojej ofercie posiada zarówno ciuchy jak i akcesoria z wykorzystaniem odblaskowych materiałów oraz nadruków. Kurtka powyżej to ciekawe połączenie różnych jakości z odblaskową tkaniną w górnej jej części oraz kapturze. Dodatkowo ozdobiona nadrukami oraz taśmami, które świetnie akcentują cały produkt.

Cena: 250$ (ok 940 PLN)

Strona ICNY:
www.icnysport.com


x x x

2. HUF x Bronze 56KKalifornijska marka HUF, której korzenie mocno wrastają w świat deskorolki, połączyła siły z kultowym teamem skatowym z Nowego Jorku, Bronze 56K. Wynikiem kolaboracji jest cała kolekcja utrzymana w opcji 3M. Pośród produktów, świetna kurtka kangurka. Kurtka w całości wykonana jest z tkaniny typu reflective.

Cena: 79.99£ (ok 460 PLN) tu: consortium.co.uk

Strona HUF:

x x x

3. adidas Originals


 

Ponownie kangurka, lecz tym razem od adidasa. Sam fakt wykorzystania tej formy kurki także oznacza, że kangurki ponownie wracają do łask. Kurtka Reflective Camouflage Poncho wykonana jest z wykorzystaniem nieregularnego nadruku 3M ze wzorem camo. Forma jest nieco szersza niż standardowe kurtki, tak by ułatwić zakładanie oraz ściąganie. Osobiście mój faworyt.

Cena: 849 zł

Strona adidas:


x x x

4. Puma x ICNYPonownie ICNY. Lecz tym razem w kolaboracji z niemieckim gigantem sportowym, Puma. Obie marki zaczęły nas częstować informacjami o współpracy od butów biegowych Ignite. Przyszedł czas na odzież. Świetne posunięcie ze strony Pumy, by zaprosić do współpracy "specjalistów od odblasków". Kurtka, którą stworzyli to wysokiej jakości windbreaker, na którym laserowo naprintowano odblaskowy pattern. W odróżnieniu od poncho adidasa, wzór jest regularny. Kurtka jest zapinana na zamek błyskawiczny i posiada dwie kieszenie z przodu.

Cena: 200$ (ok 750 PLN)

Strona ICNY:
www.icnysport.com


x x x


5. The Hundreds x XHIBITIONOstatni produkt to także kolaboracja. Tym razem legendarna już marka The Hundreds, połączyła siły z butikiem XHIBITION, z Cleveland. Kurtka "Coldestone Jacket" wykonana całkowicie z tkanin 3M, to klasyczny windbreaker. Branding obu kolaborantów znajduje się na rękawach. Na plecach duże X w kwadratowej ramce oraz napis XHIBITION. Sprawdź koniecznie wideo promujące kolabo. Jest moc trochę.

Cena: 185$ (ok 695 PLN)

Strona XHIBITION:
www.xhibition.co

x x x 

A w Polsce?
Temat nie jest tak mocny. Nie licząc 1991international, które wykorzystuje 3M w swoich akcesoriach, oraz mojej znajomej, projektantki marki BLCKSVN. Jakiś czas temu wraz z 502 zrobiliśmy kilka zdjęć w jej projektach. Poniżej kilka z nich.
BLACKSVN w sieci: www.facebook.com/blcksvn

.zulu kuki
0 komentarze:

Publikowanie komentarza