Stworzyłem spodnie byś mógł ściągać.


A zabierałem się do tego bardzo długo. Za długo.
Jakoś naszło mnie tak w maju. Czułem, że rynek pęka w szwach od joggerowych opcji, a mi coraz bardziej podobało się nosić spodnie z podwiniętą nogawką, lekko ponad wysokość buta. Z drugiej strony, przyszyty ściągacz w joggerach robił robotę przy niektórych butach. Zostaje jeszcze pin roll, ale skręcanie go po każdym rozwinięciu albo przymierzaniu czegoś innego, to czasochłonna rzecz i czasem po prostu głupia. Dlatego stoper. Jakiś czas temu pisałem już Wam o tym, że może w przyszłości znajdzie kilka zastosowań w modzie: 

Postanowiłem więc, że wykorzystam zalety poliestrowych spodni dresowych, tak jak kiedyś ktoś zrobił z bawełnianymi ściagaczami, tworząc joggery. Pewnie ktoś gdzieś wpadł już na takie rozwiązanie, tak jak joggerów nie wymyślił Publish Brand, no ale... spodnie typu chinos z regulowaną nogawką za pomocą gumki i stopera. Tak byś mógł ściągać. M.in. Maharishi stosuje takie rozwiązanie w swoich Snopants, ale tam jest bardziej technicznie. Za technicznie. Tutaj jest prosto, nogawka jest zwężana i hmm.. to chyba tyle.Tak więc spodnie można nosić klasycznie jak wyżej.Można nosić także podwinięte jak lubię.A jak chce się mieć sneaker pantsy to wystaczy ściągnąć stoperowy ściągacz.


Czemu mój pomysł kwitł od maja? Z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że zaprojektowałem je dla pewnej marki, ale ostatecznie nie doszło do produkcji. Więc postanowiłem, że zrobię je dla siebie. Tak o jedną sztukę. Chwilę trwało zanim znalazłem odpowiedni materiał w odpowiednim kolorze. Gdy już znalazłem i wytłumaczyłem moją wizję krawcowej, ta zwodziła mnie przez 1,5 miesiąca, a ja czekałem jak głupi. Ostatecznie otrzymałem produkt. Jej zakład padł kilka dni później. Może dlatego, że nie traktowała klientów jak trzeba? Nie wiem, nie wnikam. Tak czy inaczej gdyby nie ona i jej slow motion, pokazałbym Wam mój pomysł pod koniec lipca. Jest za to dziś i tak jest zajebiście! Co prawda wymagają kilku poprawek, chociażby skrócenia, ale ogólnie jestem zadowolony z efektu. 

Projekt pewnie będę rozwijał, ale póki co roboczo nazwę je sobie Zulu Pants. A co!

.zulu kuki0 komentarze:

Publikowanie komentarza