Już wiemy dlaczego Comme des Garçons nazywa się Comme des Garçons!


Wcześniej się zastanawialiśmy, dopisywaliśmy teorie i szukaliśmy połączeń. Cały świat to robił.


Comme des Garçons to jedna z największych nazw świata mody. Jedna z największych zagadek także. Jej twórca i projektantka, Rei Kawakubo jest zdecydowanie jedną z najbardziej inspirujących osób w tej grze. Niemal od samego początku egzystencji CdG, wiele ludzi na całym świecie zastanawiało się, co zainspirowało japońską projektantkę do nadania takiej, a nie innej nazwy, dla swojego największego dzieła. Comme des Garçons tłumaczone na polski język, brzmi niczym porównanie „Jak Chłopak”.  Marka zadebiutowała na paryskich pokazach w 1981 roku i wiele osób spekulowało, czy wraz z odmiennym stylem jaki Kawakubo wniosła na paryskie wybiegi, nie wniosła komunikatu o uprzedzeniu do paryskiego stylu życia, ukrytego pod nazwą marki. Nic z tych rzeczy.


Ludzie internetu odkryli prawdę sugerując, że to utwór francuskiej piosenkarki, Francoise Hardy, był inspiracją dla Kawakubo. Artystka w 1962 roku wydała utwór Tous les garçons et les filles, który przyczynił się do jej sukcesu. I tak 7 lat później powstaje Comme des Garçons.


Calum Gordon wraz z ekipą Highsnobiety, postanowili sprawdzić czy teza ta jest prawdziwa, wysyłając zapytanie do rzeczników prasowych marki. Informacja została potwierdzona, a jedna z największych zagadek skrywanych przez Rei Kawakubo, została rozwiązana. Co nie znaczy, że samo Comme des Garçons dzięki temu stało się mniej tajemnicze. Ani trochę.

.zulu kuki 


0 komentarze:

Publikowanie komentarza