Japońska moc w Polsce! - premiera kolekcji Vans x WTAPS w Veteran Shop & Gallery


Czy można powiedzieć, że polski rynek streetwearowy się rozwija? To chyba nie budzi już wątpliwości. Poza coraz ciekawszymi propozycjami od polskich marek, kraj nasz odwiedza znacznie większa liczba mocnych, światowych kolaboracji. Warszawski Veteran Shop to takie miejsce, które o ten aspekt dba szczególnie.

Jakiś czas temu pisałem Wam o wyjątkowej kolaboracji Stussy i A Tribe Called Quest, której doczekaliśmy się także i w Polsce. To właśnie Veteran był miejscem, w którym przy dźwiękach klasyków ATCQ, mogliśmy zakupić te wyjątkowe produkty. Sklep ten ponownie szykuje "mocną rzecz" i to właśnie w nim, jako jedynym miejscu w Polsce, będziemy mogli nabyć najnowszą kolaborację pomiędzy Vansem, a japońską marką WTAPS. Vansa przedstawiać Wam chyba nie muszę. Za to zdaję sobie sprawę, że WTAPS dla wielu może być marką nieznaną. Tak więc przed Wami krótkie info, po którym zrozumiecie dlaczego kolaboracja ta, to coś znacznie mocniejszego niż kolejna współpraca pomiędzy marką X i marką Y.


Tetsu Nishiyama (a.k.a. TET) to jeden z "wielkich" japońskiego streetwearu. Człowiek, który obok takich postaci jak NIGO czy Shinsuke Takizawa, może spokojnie być określany mianem żywej legendy. 

WTAPS to drugie i najbardziej kultowe dziecko Tetsu. Pierwszym projektem, było FPAR (FORTY PERCENTS AGAINST RIGHTS), które powstało w 1993 roku. Był to projekt kreatywny, który skupiał się na wielu dziedzinach, nie tylko zaś na odzieży. 3 lata później, TET uznał że chce poświęcić modzie więcej uwagi, nie zmieniając przy tym charakteru FPAR. Tak powstał WTAPS. Nazwa ta jest militarnym zwrotem i oznacza "drugi strzał zawsze załatwia sprawę". WTAPS to drugi strzał. Lecz nie jest to głównym założeniem ideologicznym marki. Tetsu od początków istnienia projektu, wyznaje zasadę "Umieszczając rzeczy tam gdzie być powinny", którą uważa za podstawę projektowania i designu. By łatwiej było nam zrozumieć tę ideologię, marka nawiązuje do grupy profesjonalnych stolarzy, znanych jako "Miya-Daiku". Ich popularność obejmowała całą Japonię, a słynęli z tego, że w trakcie produkcji nie odrzucali kawałków drewna, które posiadały jakieś skazy, bądź nierówności. Wykorzystywali całkowity potencjał drewna, kierując się zasadą, że to właśnie naturalny wygląd drewna będzie decydował o zastosowaniu. Tetsu Nishiyama robi podobnie w świecie mody. "Umieszczając rzeczy tam gdzie być powinny" przy założeniu, że konieczność dyktuje ich wykorzystanie.


Lecz dorobek TET'a to nie tylko te dwie marki. Od lat projektował także dla A Bathing Ape (BAPE) i obecnie jest osobą odpowiedzialną za linię Ursus Bape. Poza tym jest odpowiedzialny za zaprojektowanie logotypów m.in. dla RATS oraz SPIT. No i rzecz jasna Descendant, czyli całkiem nowy projekt japońskiej legendy. Descendant jest marką z całkowicie nowym spojrzeniem na ubieranie ludzi. Patrząc na rodzinę holistycznie, cały asortyment brandu jest oferowany zarówno dla mężczyzn, kobiet oraz dzieci. Mało? Dodajmy więc projekt stworzony wraz z NIGO, DOUBTFUL AS DOUBLE®.


W momencie gdy wielu naszych rówieśników "nie ma czasu na nic" bo odświeża facebookowy feed, naszmacając lajki jak opętani, tacy ludzie jak Tetsu Nishiyama, po raz kolejny tworzą swoją legendę. Tym razem ponownie w kolaboracji z Vansem.

W skład kolekcji wchodzą 3 klasyczne modele Vansa: OG Era LX, OG Style 36 LX (pierwowzór modelu Old Skool) oraz OG Sk8- Hi LX.
 


OG Era LX to połączenie jednolitej cholewki, wykonanej z mocnego, białego canvasu oraz podeszwy w jednym z trzech solidowych kolorów: niebieskiego, czerwonego i zielonego.
Model OG Style 36 LX to także 3 wersje kolorystyczne: bordowy, czarny oraz granatowy. Cholewka natomiast wykokana jest z wysokiej jakości zamszu. Charakterystyczny dla tego modelu "jazz stripe" wykonany został ze skóry. Co ciekawe wszystkie parametry tego buta są dokładnie takie, jak jego pierwszej wersji, wyprodukowanej ponad 35 lat temu.
Trzecim modelem tworzącym kolekcję "Original Classics" jest OG Sk8-Hi LX. O historii tego modelu pisałem stosunkowo niedawno i artykuł znajdziesz tu:
www.zulukuki.com/2015/09/klasyka-gatunku-vans-sk8-hi.html


WTAPSowy Sk8-Hi to skórzana cholewka, z charakterystycznym "elephant print", w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz czarno-szarej. 

Każdy but obrandowany jest żakardową metką w militarnym stylu, która umieszczona jest na języku buta. Oraz klasyczną flagą Vansa, na zewnętrznej części cholewki. Z tym, że zamiast Vans widnieje na niej napis WTAPS. 

No i najważniejsza informacja. Buty te, jak wspomniałem wcześniej, dostępne będą w sklepie Veteran, w Warszawie. Jest to jedyny sklep w Polsce, w którym się pojawią. Ekskluzywna premiera butów odbędzie się 12 września o godzinie 10, w sklepie przy ulicy Mokotowskiej 24.
Więcej o premierze tutaj:
https://www.facebook.com/events/841205205993520/

EDIT: Ze względu na problem z firmą kurierską, premiera przełożona na wtorek, 15 września o godzinie 11:30.

Veteran Shop w internecie: 
www.vtrn.pl

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza