To już się dzieje! Comme Des Garcons x Converse dostępne w Polsce!


Gdy wybierałem się do Warszawy uczestniczyć w Warsaw Sneaker Market, zakładałem że zobaczę różne ciekawe butowe opcje. I szczerze nastawiałem się głównie na unikalne modele takich marek jak Nike, adidas, Puma czy Asics. Tak też było. Było super. Pomiędzy najpopularniejszymi sportowymi markami i propozycją od PanPablo.pl, pojawiło się stoisko, którego się nie spodziewałem. Nie na tym wydarzeniu. Hmmm... nie w tym kraju?


Mowa o marce Comme des Garcons. Podczas WSM można było zobaczyć oraz zakupić produkty kolaboracyjne z Converse, czyli m.in. kultowe trampki Chuck Taylor oraz Pro Leather. Czytając o nich na Hypebeast, czy polskim The Illest, nie zakładałem, że będę mógł je dorwać u nas. To już kolejna współpraca tramkowego giganta z marką ikony mody, Rei Kawakubo. Tego dnia na zakupy się nie nastawiłem, więc postanowiłem zbadać dokładnie temat.


Jak się okazało produkty z linii PLAY od CdG, a wśród nich wspomniane trampki, można zakupić tylko w jednym miejscu w Polsce. W sumie dowiadując się o jakiejkolwiek dostępności w naszym kraju, można śmiało powiedzieć "aż w jednym miejscu w Polsce". Comme des Garcons PLAY nabyć można w Laura Boutique w Warszawie. Butik ten znajduje się przy ulicy Mokotowskiej 26.Na chwilę obecną sklep internetowy nie funkcjonuje, choć z tego co się dowiedziałem, trwają prace nad nim. Jeśli jednak nie masz możliwości przybyć do Stolicy, bez problemu możesz uzyskać pełnych informacji na temat dostępności, dzwoniąc na numer (22)625 16 80. Drugą opcją jest kontakt przez Facebook - link - przez który bezproblemowo możesz złożyć zamówienie, kontaktując się przez prywatną wiadomość. Już w trakcie WSM obsługa stoiska, udowodniła że podchodzą do klienta profesjonalnie. Mojego rozmiaru Chucków Taylorów nie posiadali podczas imprezy, dlatego poproszono o mój numer telefonu, by w tygodniu skontaktować się ze mną i poinformować o dostępności modelu, który mnie interesuje. No kurde! W którym sklepie tak się obsługuje ludzi? 


Przejdźmy jednak do samego buta i kwestii "po cholerę ja to wszystko Wam tu piszę?". Co takiego niezwykłego jest w tym trampku, skoro Chucki Taylory można kupić w pierwszej lepszej galerii handlowej? Doskonale wiecie, że jeśli coś tutaj publikuję to tylko i wyłącznie dlatego, że zasługuje na szczególną uwagę. Więc skupcie się ;)

 

Converse Chuck Taylor x Comme des Garcons PLAY, zarówno w opcji High jak i Low, są pokryte dodatkową gumą. Podeszwa przez to wygląda na trochę masywniejszą, ale dzięki temu but ten jest zdecydowanie bardziej wytrzymały i możecie mieć pewność, że to produkt na lata. Jakość materiału użytego na cholewkę także jest znacznie lepsza niż w klasycznych Chuckach. Dodatkowo z tylu buta jest naszyty materiałowy pasek w kontrastującym kolorze. No i to serce, czyli motyw którym żyje ten but. O nim zaraz więcej, aczkolwiek już teraz Ci powiem, że się nieźle zdziwisz.
Cena modelu Converse, w każdym wariancie wynosi 550 zł.


Lecz co takiego niezwykłego jest w tej kolaboracji? Przecież Converse co chwilę z kimś współpracuje.
Osoby interesujące się światem mody doskonale wiedzą kim jest Rei Kawakubo i jakie znaczenie dla kultury ma Comme des Garcons. Dla osób "zielonych" w sprawach twórczości japońskiej projektantki, przygotuję większy artykuł. Teraz kilka najistotniejszych kwestii, o których powinieneś wiedzieć.1. Comme des Garcons jako marka zasłynęła z podważania europejskich kanonów piękna, wprowadzając własną estetykę na paryskie wybiegi.


2. Rei Kawakubo jest wszechstronną artystką, dla której ubrania, są jednym z kierunków artystycznych i jako sztukę właśnie powinno czytać się jej twórczość.


3. CDG miało i nadal ma ogromny wpływ na wiele marek, projektantów, jak i całą kulturę. Na streetwear także. Twórca Supreme, James Jebbia wymienia działalność CdG jako jedną z tych, które miały wpływ na jego markę. W 2012 roku CdG PLAY tworzy kolekcję wraz z BAPE (A Bathing Ape). W 2015 roku, w ramach 35lecia Stussy, wypuszczona została kolekcja z Dover Street Market - który także jest częścią CdG.


4. Punkt "Polsko" bardzo istotny. Logo linii PLAY, czyli ręcznie malowane serce z parą oczu, zostało stworzone przez polskiego artystę i grafika, Filipa Pągowskiego. Kawakubo poszukująca nowych inspiracji, zafascynowała się pracami Pągowskiego, wykorzystując jego dzieło jako główny symbol identyfikacyjny linii PLAY.


5. W 2006 roku doszło do wykorzystania kolejnego "polskiego akcentu" w projektach Comme des Garcons. Do stworzenia kolekcji męskiej jesień/zima wykorzystano plakaty legendy polskiej grafiki, Henryka Tomaszewskiego, które stworzył w latach 60tych, 70tych i 80tych.
 
To zaledwie kilka punktów z niekończącej się listy.
Następnym razem wybierając się do Warszawy, z pewnością odwiedzę Laura Boutique i podzielę się z Wami moimi zdjęciami i wrażeniami.

A jeśli chodzi o same buty, to upatrzyłem sobie czarne Chuck Taylor Low. O te tu poniżej.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza