Gdańsk Dźwiga Muzę 2015 tańczy w...


Na Festiwalu Gdańsk Dźwiga Muzę jestem co rok. Z racji, że to wydarzenie w dużej mierze poświęcone tancerzom, którzy ze względu na wzmożone pokłady kreatywności i częste prezentacje umiejętności, budują swój styl także pod względem ubioru. Rok temu napisałem o tym artykuł (link). W tym roku postanowiłem zrobić trochę inaczej. Deny od jakiegoś czasu, prowadzi na blogu serię artykułów, poświęconą tancerzom i ich obuwniczym wyborom. Buty w życiu tańcora i na parkiecie, odgrywają ogromną rolę, dlatego w tym roku to o nich festiwalowy artykuł.

Gdybym miał robić zdjęcia każdej tańczącej osobie na GDM, to jakieś 80% mojej galerii i tego artykułu, odnosiłoby się do modelu Puma Suede. I nie jest to atrybut polskich tancerzy, jak chociażby nerka polskich dresiarzy. Ten but od lat jest klasykiem tanecznego świata i można było go spotkać także na nogach zaproszonych choreografów jak chociażby u Tight Eyeza czy Mamsona


Poza Suede'ami bardzo popularnym modelem na Placu Zebrań Ludowych był adidas Rod Laver - choć ten obecnie zdecydowanie trudniej dostępny w naszym kraju.


Preferencje są różne. Te dwa modele z pewnością odnazaczają się największym fejmem i zaufaniem, jeśli chodzi o tańcorów. Nie ma butów typowo tanecznych i każdy buduje swój styl w tym, w czym mu się lata najwygodniej. Poniżej mała galeria z kilkoma ciekawymi bucikami, które udało mi się wyłapać na nogach tancerzy. A w najbliższy czwartek kolejny z nich, zdradzi w czym i dlaczego, tańczy mu się najlepiej!

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza