Burzliwy związek sztuki z technologią.No właśnie. 
Jak to jest w tym małżeństwie?
Czy technologia pozwala sztuce się rozwijać, czy ją dojeżdża, niszczy i gwałci?
Czy przez łatwy dostęp do wszystkiego dostajemy znieczulicy estetycznej? A może to właśnie ten dostęp nas otwiera i rozwija?

Pytania do zastanowienia. Z tego nie zrobię Wam kartkówki, więc żadna odpowiedź nie będzie traktowana jako zła. 

Poniżej ciekawy materiał i problem rzucony osobom najbardziej zainteresowanym, czyli artystom. 
W moim odczuciu każdy kij ma dwa końce. Hah, w sumie nie tylko w moim odczuciu tak jest. Każdy kij ma dwa końce. Jeśli przyjmiemy, że związek sztuki z technologią to także taka pałka, to także na dwóch biegunach znajdą się pozytywne aspekty i negatywne. Demonizować nie będę. Istnieje ten koniec, owszem, to potwierdzone. Aczkolwiek sam widzę w tym plusów ogrom. Gdyby nie internety marzyć bym mógł o tańczeniu. Albo jeszcze gorzej, w ogóle bym o tym nie pomyślał. Dziś śledzić można wszystko tak łatwo. Spróbować można tak łatwo, bo YouTube tylko czeka aż wciśniesz literkę "t", by mógł zaproponować Ci jakiś tutorial. Śmiało, on tego chce. Chce Ci pokazać na samym początku jak zrobić obcięte palce i make up w stylu Kylie Jenner. No chyba, że zapytasz go o to coś konkretnego.Też pomoże dobry chłopaczyna. 

Wiele osób się denerwuje, że tutoriale odbierają klientów ludziom, którzy się tym zajmują i internet Cię tak nie przygotuje. Jasne, że nie. Ale też nie odbierze nikomu klientów. Chyba, że jesteś faja. Wtedy i tak odejdą. Ja kiedyś nagrałem sobie tutorial. Tak o dla koleżanki dobrym kolegą byłem. Pękło 100 tysi wyświetleń, a po tym trasy po kraju z warsztatami, które poprowadziłem. Ale ja nie o tym przecież.

To tylko przykład, taki banalny. Ale wydaje mi się, że dla wielu artystów istotną sprawą jest zasięg, jaki dzięki tym nowoczesnym zabawkom, może osiągać ich twórczość. 
Kolejną sprawą jest to, że wraz z rozwojem, trzeba się czasem nieźle kreatywnie nagimnastykować, żeby zasięg był taki fajny, jak byśmy chcieli. 

Temat zostawiam otwarty, więc się nie wstydźcie.

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza