Turbokolor Spring/Summer 2015 - Craft Keepers Collection


   Dzień w dzień portale zasypywane są nowymi lookbookami i kampaniami przygotowanymi na sezon Wiosna/Lato (Spring/Summer). Jest tego dużo. No dobra, ogrom. Dróg prezentowania swojej nowej kolekcji jest wiele, cel jeden - w jak najciekawszy sposób dać ludziom poczuć ten sam klimat, który projektanci mieli w głowach, szukając inspiracji. Obserwuję dużo, lecz rzadko kiedy coś zrobi na mnie tak ogromne wrażenie, bym poczuł, że poza wrzutkami na Facebooku, warto napisać o czymś więcej tu na moim blogu. Dziś mam przyjemność powiedzieć, że zostałem mocno zaskoczony. Co najlepsze, powód mojego zaskoczenia powstał na naszym polskim podwórku.
Mowa tu o najnowszym lookbooku polskiej marki Turbokolor. Styl zdjęć, osoby występujące i pomieszczenia, w których wykonano zdjęcia, nie są tu przypadkowe. Wszystko to idealnie komponuje się z produktem opowiadając pewną historię.
Zapraszam Was do zapoznania się z najnowszym lookbookiem Turbokolor oraz inspiracjami, które przyczyniły się do powstania najnowszej kolekcji.

A jeśli zdecydujesz się na zakupy to zapraszam na strone marki:
www.turbokolor.com

.zulu kuki

Kolekcję „Craft Keepers” tworzy mix inspiracji tradycyjnym rzemiosłem oraz wzornictwem jeszcze z początku zeszłego wieku, przepuszczona przez Turbokolorowy miejski filtr.
 Kolekcja składa się z kilku pakietów i charakterystycznych dla Turbokolor wzorów, udoskonalanych co sezon.
Pierwsza rzuca się w oczy autorska linia Pawła Swanskiego, która dzieli nazwę z całą kolekcją. To seria wyraźnie inspirowanych rewolucją przemysłową i czasami kiedy każdy robotnik, pucybut czy gentleman nosił proste spodnie, kamizelkę i odpowiednią dla jego grupy społecznej marynarkę.

Mamy również inspirowaną morzem i erą Wielkich odkryć serię "Marlin Print", wykorzystującą stworzony przez Turbokolor marynistyczny wzór nadruku. Użyto także włoskich dzianin oraz nieprzemakalnych tkanin spotykanych w odzieży jachtowej.

Trzecia seria „Vicious Kids” to proste collegowe wzory. Doskonałym przykładem jest kurtka w stylu varsity z charakterystycznym chuligańskim tygrysem jako głównym wzorem.
W projektowaniu, dla Turbokolor jedną z głównych inspiracji jest ruch „Arts and Crafts”. Dlatego nie mogło zabraknąć unikalnych materiałów i wzorów zaprojektowanych przez Swanskiego. "Poison Camo" to roślinny kamuflaż, w którym pierwsze skrzypce odgrywają trujące rośliny. Można go kochać lub nienawidzić, ale na ulicy z pewnością nie ujdzie niczyjej uwadze. Natomiast w dżungli pozwoli ukryć się przed uważnym okiem drapieżnika.

 
Od pewnego czasu przy powstawaniu lookbooków TK nie uczestniczą tradycyjni modele. Turbokolor zaprasza do współpracy prawdziwych ludzi, których fotografuje przy codziennych zajęciach i pasjach lub po prostu stara się pokazać ich osobowość. Tym razem wśród nich znaleźli się wioślarze z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Udział też bierze warszawski skater - zapalony fotograf i działacz Dancingu Międzypokoleniowego czyli projektu wiążącego młodych ludzi i seniorów. A parę innych ciekawych osobowości z sesji zaprezentujemy Wam bliżej już niedługo.
Po raz kolejny sesję sfotografował zaprzyjaźniony z Turbokolor,warszawski fotograf - Bartek Wieczorek.


Do zobaczenia na ulicy, w pracowni lub warsztacie.

Photos by Bartek Wieczorek
Production Weronika Wyrzykowska
Art Direction Paweł Swanski

0 komentarze:

Publikowanie komentarza