Kup sobie buty na Chiński rok Kozy.

   Każda okazja jest dobra, żeby świętować - powiedzieliby ci bardziej rozrywkowi w naszym kraju, przechylając kolejną setkę, ze szklanką coli w drugiej dłoni.
   Największe i najbardziej kumate marki świata, też ten temat podłapały, lecz zamiast wódki wylewają na rynek kolejne limitowane produkty z okazji jakiegoś święta. I tak oto powstają Christmas Packi, kolekcje z okazji Black History Month, Halloween,  czy też specjalne zestawy sylwestrowe, by wjechać w nowy rok z buta. Z początkiem roku portale i magazyny streetwearowe trąbią o specjalnych kolekcjach przygotowanych z okazji wejścia w chiński Rok Kozy. Czy też Owcy, bo to w sumie albo tak albo tak.
Co mogę więcej na ten temat powiedzieć? Rok Kozy(Owcy) sam w sobie jest mi tak odległy jak Chiny od Polski, ale jak dalekie, by mi to nie było, niektóre z tychże specjalnych kolekcji przyciągają oko.

Oto kilka z nich:

1. Stussy "Yeah of the Sheep" Capsule Collection
2. Vans "Year of the Sheep" Collection


3. Converse "Year of the Goat" Collection
4. Adidas "Chinese New Year" Pack
Tego typu kolekcji pojawiło się o kilka więcej, lecz postanowiłem wybrać te, o których pisze się najwięcej. Najsłabszą i najmniej przemawiającą do mnie opcją jest tu Stussy. W moim odczuciu lekko wymuszona kolekcja. 
W przypadku Vansa jest tak, jak ludzie za niego odpowiedzialni mówili w trakcie Press Day, slip on jest rozwiązaniem, które marka stara się dosyć mocno promować. I to rozwiązanie w kolekcji podoba mi się najbardziej. Proste, jednolite, bez zbędnych kombinacji.
Z kolei Converse postanowił zadbać o tych, którzy lubią prostotę, jak i tych którzy preferują wzorzaste buty. Bazą tej kolekcji stał się najbardziej charakterystyczny i kultowy model czyli Chuck Taylor.
Ostatnia i najlepsza według mnie opcja to bogata oferta od adidasa. Mocna, agresywna, czerwono-czarna kolorystyka przemawia do mnie całkowicie. Dodatkowo grafiki wykonane z ciekawych patternów nadają produktom jeszcze więcej agresywnego wyglądu. Dla mnie sztos.


Wejście w rok Kozy (Owcy) zaczyna się wraz z dniem 19 lutego. Ciekawe czy jakieś marki zaprezentują swoje dobra wydane z tejże okazji.


A Tobie, która z powyższych kolekcji przypadła do gustu najbardziej i dlaczego? ;)

.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza