'Muzyka którą się żyło, nie tylko słuchało' - kolekcja The Hundreds Fall 2014

   Rozmawiając z ludźmi na temat ubioru, spotykam się z różnymi opiniami co do ubierania się ludzi utożsamiających się z kulturą Hip Hop. Są ludzie, którzy po za spodniami baggy i koszulkami zaczynających się rozmiarowo na X, ubioru w Hip Hopie nie widzą. Nie, nie XS ziomeczki ;) Nie chodzi też o to, że rozmawiałem w tej sprawie, z ludźmi którzy poniżej rozmiaru XL się nie wcisną t-shirt. Tak po prostu jest. Osoba w dopasowanych ciuchach to krótko mówiąc pedał. Na szczęście to tylko jedna strona medalu i mocne radykalne stanowisko tej grupy. Street fashion jest nieodłączną częścią naszej kultury. Aczkolwiek ubiór nie zrobi z Ciebie Hiphopowca. Są marki, które skupiają się na naszym środowisku, ale nie są do niego przepustką. Jedno jest pewne. Z racji na swoją oryginalność i barwność, Hip Hop lubi się wyróżniać na każdej płaszczyźnie. Ciuchowej także.


   Przez dekady w Hip Hopie trend się zmieniał. Mieliśmy ludzi malujących swoje katany i buty, Adidasy bez sznurowadeł. Pod koniec lat 80tych, na początku 90tych, charakterystycznym elementem w Nowym Jorku stały się żółte Timberlandy, szersze jeansy i militarne kurtki. Zachodnie wybrzeże to flanelowe koszule i chinosy. To ulica kreowała styl. I mimo, że obecnie najbardziej rozpoznawalne marki streetwearowe swoją uwagę w głównej mierze skupiają na środowisku rządzonym przez deskorolkę, część z nich nadal zwraca się bezpośrednio w kierunku Hip Hopu.    Jedną z tych marek jest The Hundreds. Zdecydowanie top 10, jak nie 5 światowych marek streetwearowych. Najnowsza kolekcja przygotowana na jesień bieżącego roku, swoich inspiracji poszukuje w kulturze Hiphopowej, właśnie końca lat 80tych i początku 90tych. 

"Muzyka w tamtych czasach znaczyła dużo więcej dla młodego człowieka, niż jest to obecnie. Głównie dlatego, że wtedy muzyki się nie tylko słuchało, ale się nią żyło." - komentuje Bobby The Hundreds.

Poniżej kilka strzałów kolekcji.

A Wam jak się podoba kolekcja?

.zulu kuki


0 komentarze:

Publikowanie komentarza