NYC Street Gangs: Jeans Jacket #1

   Nie trzeba znać mnie długo, by wiedzieć, że jaram się kulturą Hip Hop i lubię grzebać w jej historii. Nieustannie grzebię, dowiadując się coraz to ciekawszych rzeczy, które pozwalają lub często też utrudniają, układać historyczną oś czasu kultury Hip Hop. Osoby, które znają mnie troszkę dłużej i troszkę bardziej, wiedzą także o tym, że to na co poluję od lat, to jeansowa katana, która mogłaby posłużyć mi jako artefakt, oddający hołd gangom Nowego Jorku, lat 60tych i 70tych. Historia kultury Hip Hop jest ściśle powiązana z funkcjonowaniem gangów, gdyż wiele z osób, które nadawało pierwszy zarys tejże kultury, było także aktywnymi członkami gangów ulicznych. Savage Skulls, Ghetto Brothers, Savage Nomads, Mongols czy wreszcie Black Spades, który dał początek pierwszej organizacji hiphopowej, Universal Zulu Nation, którą aktywnie reprezentuję w naszym kraju. To tylko kilka gangów z wszystkich, których łączna liczba członków w NYC liczyła sobie kilkanaście tysięcy.
   Sposób ubioru zainspirowany początkowo ubiorem gangów motocyklowych, przez gangi uliczne, stał się pierwszym wyznacznikiem street fashion początków Hip Hopu. Łańcuchy przy spodniach, skórzane rękawiczki, katany i kamizelki z ciekawymi projektami graficznymi na plecach - to tylko część z nich. Jakiś czas temu pisałem o inspiracjach marki SSUR, pośród których znalazł się film The Warriors, opowiadający historię gangu z Coney Island (tutaj artykuł: SSUR Summer '14 - Inspiracje). Ten właśnie fakt sprawił, że zacząłem interesować się marką.
   Po kilku latach leniwych poszukiwań, prezentów od przyjaciół w postaci customowych kamizelek i katan, znalazłem dokładnie to czego szukałem. Wchodząc na chwilę do jednej z trójmiejskich galerii handlowych (których zresztą nie darzę sympatią), postanowiłem zajść do salonu Levi's. Jak się okazało po chwili, czekała tam na mnie dokładnie taka katana, jaka siedziała w mojej głowie od dawna. Co lepsze, na przecenie i to -40%.   Na łamach mojego bloga prezentować Wam będę modyfikacje kurtki krok po kroku. Przy każdej z modyfikacji będę omawiał, co dokładnie było inspiracją oraz to co dany pattern dokładnie znaczy dla mnie. Aż do momentu, gdy kurtka ta stanie się moim największym streetwearowym artefaktem.

Hip Hop Lifestyle.
.zulu kuki

0 komentarze:

Publikowanie komentarza